Cemevi'ne saldıranlar MLKP üyesi çıktı

İstanbul'da Suriyeli mültecilerin kaldığı Cemevi'ne saldıran ve silahları tutukluluk yapan kişilerin MLKP örgütü mensupları olduğu belirtildi

Cemevi'ne saldıranlar MLKP üyesi çıktı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Parkları mesken tutan yaklaşık 80 Suriyeli mülteciye sahip çıkan Sultangazi Pirsultan Abdal Cemevi ve Kültür Derneği’ne önceki gece saldırı düzenlendi. Alınan bilgilere göre, saat 03.00 sularında elinde silah bulunan iki kişi cemevine girdi.

Güvenlik görevlisini silahın kabzasıyla yaralayan şüpheliler, kapıları tekmeledi. Polis, iki saldırganı kısa sürede yakaladı. Gözaltına alınan İ.G. ve C.I. isimli şüpheliler, emniyette ifade verdi. Zanlıların, sorgularında, cemevi bekçisini kendilerini gürültü yapmamaları için küfürlü ikazda bulunduğundan dolayı darp ettiklerini söyledikleri öğrenildi. Şüphelilerden İ.G.’nin ise terör örgütü Marksist Komünist Leninist Partisi (MLKP) üyesi olduğu ve hırsızlık ile uyuşturucu kullanmaktan sabıkalı olduğu belirtildi. Olaya sert tepki gösteren Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı Doğan Demir ise Suriyeli mültecilere kapılarını açtıklarından dolayı 1 haftadan beri baskı altında olduklarını belirterek, hedef gösterildiklerini kaydetti. Amaçlarının mezhepçilik yapmak olmadığını dile getiren Demir, “Devletin, Alevi mülteciler için ayrı bir kamp oluşturması gerekir.” dedi.

İNSANLARA ATEŞ ETTİLER; SİLAH TIKANIKLIK YAPTI

İstanbul Alevi Koordinasyonu Sözcüsü Vedat Kara, saldırıyla ilgili şunları anlattı: “Güvenlik kamerasından saldırıyı tespit ettik. Silahlı iki kişi gönüllü nöbet tutan ababeyimize saldırıyor. Önce sözlü saldırıda bulunuyor. ‘Bunları nasıl barındırıyorsunuz’ diyor. Sonra silahı çekiyor, ateş etmeye çalışıyor. Silah patlamıyor. Silahın kabzasıyla güvenlikteki ağabeyin kafasına vuruyor. Cemevi bölümüne ve şu anda boş olan çadıra bakıyor. Şarjörü takıp çıkarıyor. Patlamayan mermileri atıyor. Patlamamış 3 mermi bulundu. Kamerada bu kişilerin yüzleri çok net belli oluyor. Silahla insanlara ateş edip silahın ateş almaması büyük bir şans.” Olay nedeniyle cemevinde kalan sığınmacılar büyük tedirginlik yaşadı.

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2013, 10:12
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
gazili vatandaş
gazili vatandaş - 7 yıl Önce

yukarıda heberde adı geçen bahse konu örgütle alakalarının olmadığı apaçık bir gerçekdir.nitekim illaki belırlı kişiler tarafından halka işin gerçeği anlatılmış açıklması illaki yapılmışdır.devrimci kurumlar özellıle PROVAKA TERÖRİZE etmek niyetiyle manset kaber kar markajı olacak kadar kuçuk değildir. DEVRİMCİLERE YÖELİK KOMPLO KURMAYIN ... GAZİLİ ALEVİ BİR VATANDAŞ

banner39