banner39

Çetin Emeç ölümünün 28'inci yılında anıldı

Silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden gazeteci Çetin Emeç'in ölümünün 28. yılında, Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki kabri başında anma töreni düzenlendi

Güncel 07.03.2018, 12:33 07.03.2018, 12:33
Çetin Emeç ölümünün 28'inci yılında anıldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

1990 yılında uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden gazeteci Çetin Emeç'in ölümünün üzerinden 28 yıl geçti.

Emeç'in Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki kabri başında yapılan anma töreninde Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından Çetin Emeç için dua edildi.

Törene, Emeç'in ailesi ve yakınlarının yanı sıra, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila ile gazeteci-yazar ve eski İstanbul Milletvekili Oktay Ekşi de katıldı.

Edilen duaların ardından konuşan Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bila, Çetin Emeç'in gazetecilik hayatı boyunca kalemini asla eğip bükmeyen örnek bir isim olduğunu belirterek, "Çetin Emeç ustamızın bizim yetişmemizde de çok büyük katkısı vardır. Özgür gazetecilik, demokrasi ve cumhuriyet adına çok önemli emekler vermiştir." dedi.

Çetin Emeç ile birlikte Uğur Mumcu ve Abdi İpekçi gibi usta isimlerin gazeteciliğin temel işlevlerini evrensel düzeyde yerine getirdiklerini kaydeden Bila, "Benim genç gazetecilere en büyük tavsiyem, bu usta isimlerin meslek hayatlarında neler yaptıklarını, düşüncelerini, ortaya koydukları işleri incelesin ve kendilerine örnek alsınlar." diye konuştu.

 

banner53
Yorumlar (0)
11
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?