banner15

Ceylanpınar saldırısı zanlıları hakim karşısında

Ceylanpınar'da iki polisin evinde katledilmesi ile ilgili davanın ilk duruşması yapıldı

Ceylanpınar saldırısı zanlıları hakim karşısında

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde 22 Temmuz 2015'te polis memurları Feyyaz Yumuşak ile Okan Acar'ın evlerinde katledilmesine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında tutuklu sanıkların yargılanmasına başlandı.

Şanlıurfa 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, "devletin birliği ve ülke bütünlüğü bozma, kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle öldürme" suçlarından müebbet hapsi istenen sanıklardan Osmaniye T Tipi Kapalı Cezaevinde tutuklu bulunan Sedat ve Hasan Aydın, Ömer Kılınç, Mehmet Naci Yılmaz, Lütfi ve Murat Abir telekonferans sistemiyle katıldı.

Tutuksuz yargılanan Orhan Bulut, sanık yakınları ve avukatlar da duruşma salonunda hazır bulundu. Mahkeme Başkanı Kaya Genez tarafından savunmaları alınan sanıklar, suçlamaları kabul etmeyerek tahliyelerini istedi. Avukatların savunmalarını dinleyen Genez, sanıkların tutukluluk halinin devamına karar vererek, eksik belgelerin tamamlanması için duruşmayı erteledi.

PKK mensupları, 22 Temmuz'da Ceylanpınar İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli polisler Feyyaz Yumuşak ve Okan Acar'ı evlerinde katletmişti. Olayla ilgili Hasan Işık, Ömer Kılınç, Lütfi ve Murat Abir, Mehmet Naci Yılmaz, Sedat, Hüseyin ve Hasan Aydın ile Orhan Bulut gözaltına alınmıştı. Zanlılardan Bulut, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, diğer zanlılar tutuklanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2016, 16:36
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48