Cezaevi duvarı çökünce tünel ortaya çıktı

PKK ve KCK sanıklarının da kaldığı Diyarbakır E Tipi Cezaevi'nde meydana gelen çökme sonucu, bitme aşamasında 7 metrelik bir tünel açığa çıkarıldı

Cezaevi duvarı çökünce tünel ortaya çıktı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Diyarbakır'da adli tutuklu ve hükümlülerin bulunduğu cezaevinde 7 metre uzunluğundaki tünel fark edildi. PKK tutukluları ile KCK sanıklarının da kaldığı Diyarbakır E Tipi Cezaevi'nde kazılan tünelin bitme aşamasında olduğu ortaya çıktı. Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, olayla ilgili soruşturmanın devam ettiğini söyledi.

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde bulunan ve müebbet hapis cezası alan PKK'nın bir dönem 2'nci adamı olan Şemdin Sakık'ın da bulunduğu C blokta, dün akşam çökme oldu. Bağlar ilçesinden geçen Hatboyu Caddesi tarafına yakın C1 koğuşundaki olay üzerine cezaevi görevlileri inceleme yaptı. Yapılan incelemede, duvarın dibinde tünel başlangıcının olduğu fark edilerek, cezaevinin güvenliğinden sorumlu jandarmaya haber verildi. Görevlilerin durumu jandarmaya bildirmesi üzerine yapılan incelemede, çökmenin 7 metrelik bir tünel sonucu meydana geldiği öğrenildi. Jandarma, koğuşu boşaltarak önce C Blok'ta, daha sonra cezaevi genelinde sayım yaptı.

Herhangi bir mahkûmun kaçmadığı belirlendi. Tünelin kimler tarafından kazıldığının belirlenmesi için soruşturma başlatılırken, jandarma diğer koğuşlarda da inceleme başlattı.

Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak ise tünelin fark edilmesiyle gerekli çalışmaların yapıldığını belirterek, soruşturmanın devam ettiğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2012, 13:26
banner53
YORUM EKLE

banner39