banner39

Cezaevi firarisi PKK'lı Kobani'de öldü

Bingöl Cezaevi firarileri arasında yer alan Baran Günana, tahliye olduktan sonra gittiği Kobani'de IŞİD'le girdiği çatışmada yaralandı, daha sonra hayatını kaybetti

Güncel 24.10.2014, 16:36 24.10.2014, 16:36
Cezaevi firarisi PKK'lı Kobani'de öldü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Bingöl M Tipi Cezaevi’nden geçen yıl firar ettikten sonra yakalanan PKK'lıların arasında yer alan ve 6 ay önce tahliye edilen 28 yaşındaki Baran Günana, Suriye'nin Kobani kentinde katıldığı YPG saflarında IŞİD militanları ile girdiği çatışmada yaralandı. Tedavisinin sürdüğü Adıyaman'da hayatını kaybeden Günana’nın cenazesi, yapılan otopsinin ardından memleketi Kars’a gönderildi.

Şanlıurfa Harran Üniversitesi öğrencisi iken tutuklandıktan sonra Bingöl M Tipi Cezaevi’ne konulan ve geçen yıl 25 Ekim’de 17 PKK’lı ile birlikte kazdıkları 80 metre uzunluğundaki tünelden kaçan Baran Günana, 16 mahkumla birlikte yakalandıktan sonra 6 ay önce tahliye edilmişti. Tahliye edildikten sonra geçen Haziran ayında Kobani’ye geçerek YPG saflarına katılan Günana, geçtiğimiz günlerde IŞİD militanları ile girdiği çatışmada ağır yaralandı. Önce Şanlıurfa’ya, daha sonra da Adıyaman’a getirilen Günana, tedavisinin sürdüğü Adıyaman Eğitim ve araştırma Hastanesi’nde dün gece öldü.

Günana’nın cenazesi, Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yapılan otopsinin ardından ailesi tarafından teslim alınarak toprağa verilmek üzere Kars’ın Susuz İlçesi’ne götürüldü.

banner53
Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?