Cezaevinde, Kur'an-ı Kerim'i en güzel okuma yarışması

Kırklareli E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda düzenlenen yarışmada, hükümlü ve tutuklular Kur'an-ı Kerim'i en güzel şekilde okumak için yarıştı

Cezaevinde, Kur'an-ı Kerim'i en güzel okuma yarışması

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Kırklareli E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumundaki hükümlü ve tutuklular arasında Kur'an-ı Kerim en güzel okuma yarışması düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan etkinlikte, Hızırbey Camisi İmamı Necmettin Ötün tarafından Kur'an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirildi.

Kırklareli Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz, programda, Kur'an-ı Kerim'in insanlara yol gösterdiğini söyledi.

Her Müslümanın Kur'an-ı Kerim ile Hazreti Muhammed'in hayatını bilmesi gerektiğini belirten Yavuz, bu tür programları önemsediklerini ifade etti.

Cezaevinde zaman zaman etkinlikler düzenleyerek hükümlülere moral vermeye çalıştıklarını aktaran Yavuz, şöyle konuştu:

"Kur'an-ı Kerim’in asıl indiriliş gayesi insanların sosyal hayatını, ekonomik hayatını, siyasi hayatını, eş hayatı, iş hayatı, cezaevi hayatını, ne derseniz deyin düzenlemek için indirildi. Kur'an bir rehberdir. Kuran insanların sıkıştığı zaman rahatlayacağı bir sığınaktır. Kur’an-ı bilmeyen hiçbir arkadaşımızın olmaması lazım. Eğer içinizde Kur’an-ı öğrenmek isteyen arkadaşlarımız varsa kurum müdürümüze müracaat edebilir. İnşallah bu katkıyı sizlere vermekten, sunmaktan büyük keyif ve zevk alırız.”

Kırklareli Müftü Vekili Mustafa Korkmaz da her Müslümanın Kur'an-ı Kerim okuması gerektiğini vurguladı.

Konuşmaların ardından yarışmaya katılan hükümlü ve tutuklular jüri karşısında Kur'an-ı Kerim okudu.

Daha sonra yarışmada dereceye girenlere Yavuz tarafından hediyeleri verildi.

Hakim ve savcılar ile kurum müdürlerinin katıldığı program, hükümlülerden oluşan grubun seslendirdiği ilahilerle sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2016, 17:53
banner53
YORUM EKLE

banner39