CHP, Ak Parti ile uzlaşmaktan vazgeçti

Yeni anayasa konusunda Ak Parti ile CHP'nin 60 madde vardığı mütabakat yarıda kaldı. CHP, "tüm partiler destek vermiyorsa biz de yokuz" diyerek çekildi

CHP, Ak Parti ile uzlaşmaktan vazgeçti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP Grup Başkanvekillerinin, TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nda mutabakata varılan 60 maddenin yasalaşması konusundaki görüşlerini iletmek üzere AK Parti TBMM Grubu'nu ziyaret etti. CHP, sadece Ak Parti ile CHP'nin 60 madde üzerinde mutabık kalmasıyla ilgili daha önceki kararından vazgeçti.

Görüşmede, AK Parti'den Grup Başkanvekilleri Nurettin Canikli,  Ahmet Aydın ve Belma Satır; CHP'den Grup Başkanvekilleri Akif Hamzaçebi ve  Engin Altay yer aldı.

Canikli, Aydın ve Satır,  anayasada uzlaşılan 60 maddenin yasalaşması önerisini, 23 Ekim'de CHP Grup Başkanvekillerini ziyaret ederek, iletti.

CHP yönetimi, iade-i ziyarette "Tüm partiler destek vermezse biz de vermeyiz." diyerek farklı bir tutum sergilemiş oldu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir ay önce yaptığı açıklamada, Anaysa Uzlaşma Komisyonu'nda üzerinde mutabakata varılan '60 maddeyi geçirelim' teklifinde bulunmuştu.

Kılıçdaroğlu'nun teklifi Ak Parti tarafından olumlu karşılanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2013, 13:15
banner53
YORUM EKLE

banner39