banner39

CHP, bedelli askerlik istedi

CHP Grup Başkanvekili Hamzaçebi, birikimi eritmek açısından bedelli askerlik düzenlemesi yapmakta yarar olduğunu belirterek, Meclis kapanmadan bu düzenlemenin yapılabileceğini ifade etti.

Güncel 10.03.2011, 12:57 10.03.2011, 13:07
CHP, bedelli askerlik istedi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

CHP Grup Başkanvekili Hamzaçebi, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında Meclis'in kapanmasına bir iki hafta kaldığını hatırlatarak, kamuoyunun beklediği bir iki konudaki düzenlemelerin bu süre içinde süratle yapılabileceğini söyledi.

Bedelli askerlik konusunda büyük bir beklenti ve büyük bir birikim bulunduğuna işaret eden Hamzaçebi şunları söyledi: 

"Geçmişte birikimleri eritmek adına böyle düzenlemeler yapıldı. Bir defaya mahsus olmak üzere, birikimi eritmek açısından bedelli askerlik düzenlemesini yapmakta yarar olduğunu düşünüyorum. Meclis kapanmadan bu düzenlemeleri yapabiliriz."

Ayrıca düzenledikleri çeklerin karşılıksız çıkması nedeniyle muhatap oldukları para cezasını ödeyemeyen vatandaşlardan hapse düşmüş olanlara yeni bir imkanın tanınmasını isteyen Hamzaçebi, Meclis'in gündeminde yeni bir torba yasa tasarısı bulunduğunu belirterek, çekmağdurlarıyla ilgili düzenlemenin bu tasarıya eklenebileceğini söyledi. Hamzaçebi, "İtibarını yeniden kazanmak isteyen, ticaret hayatında yer almak isteyen bu vatandaşlarımıza bir imkan sağlayalım. Dolandırıcı dediğimiz kişileri bundan istisna tutacak düzenlemeleri yapabiliriz" diye konuştu. 

 

Yorumlar (2)
aslan 12 yıl önce
sayın hamza çebi 400 bin kişinin aileleri ile birlikte bir milyon kişinin sesi oluyorsunuz.sizi içtenlikle destekliyoruz.....
Ahmet Murat 12 yıl önce
CHP'li değilim.bu çıkışınız için size teşekkür ederim,dikkati birikime bu kadar net çeken bir açıklama ile gündeme tekrar getirmeniz biz KAÇAK OLMAYANLAR-PARASI OLMAYANLAR ama hayatın çeşitli zorlukları yüzünden çalışmak zorunda kalan biz masumlar için umutlandırıcı..sağolun.
22
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?