banner15

CHP Bolu teşkilatına kayyum atandı

CHP'nin Bolu Merkez İlçe Teşkilatı'na usülsüzlükler nedeniyle kayyum atandı

CHP Bolu teşkilatına kayyum atandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP Bolu İl Başkanı Kasım Karsu, partinin merkez ilçe başkanı ve yönetim kurulunun  delege seçimlerinde manipülasyon yaptıkları gerekçesiyle görevden alındığını açıkladı. Görevden alınan ilçe yönetimi yerine kayyum atandı.

"Delege seçimlerinde masa başında manipülasyon yaparak genel başkanı ve partiyi küçük düşürdüler. Yönetimin yerine yeni bir kayyum atadık. Kayyum seçim sürecini devam ettirecek. Yeniden bir seçim takvimi belirlenecek. Yeniden bizim kontrolümüzde demokratik bir seçim olacak."

23 Kasım'da merkez ilçe kongresini yapacaklarını ifade eden Karsu, atanan kayyum çalışmasına göre, bu tarihin ertelenebileceğini kaydetti.Görevden alınan Yıkılmaz ise olayı şöyle anlattı:

"İlçe yönetim kurulu olarak masamızın üzerinde il başkanlığı tarafından bize hitaben yazılmış bir yazı ile karşılaştık. Yazıda il yönetiminintüzüğün 43'üncü maddesinin B ve C fıkralarına göre herhangi bir belge, bilgi ve delile dayandırmadan ilçe yönetiminin ve benim görevden alındığım ve yerimize kayyum ataması yapıldığını öğrendik."

Bu kararın, tamamen hukuksuz, temelsiz, tüzüğe aykırı ve acemilik kokan bir yazı olduğunu ileri süren Yıkılmaz, "Normal şartlarda bu tür şeylerin tebliğ edilerek verilmesi lazım ancak son derece amiyane bir davranış var. İlçe yönetiminin masasına bırakılmış, gidilmiş. İl yöneticisi arkadaşlarla görüşme imkanımız olmadı" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2015, 16:01
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35