banner15

CHP'den kurultay açıklaması: Gereği yapılacak

CHP'den yapılan kurultay açıklamasında, ""Yarın 604 noter onaylı imzanın genel merkeze sunulması halinde gereği derhal yapılacaktır." ifadeleri kullanıldı.

CHP'den kurultay açıklaması: Gereği yapılacak

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP'den yapılan kurultay açıklamasında, "Yarın 604 noter onaylı imzanın genel merkeze sunulması halinde gereği derhal yapılacaktır." ifadeleri kullanıldı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, olağanüstü kurultay talebiyle toplandığı belirtilen 604 imzanın, yarın 11.00'e kadar kendilerine ulaştırılması durumunda gereğinin derhal yapılacağını bildirdi.

CHP’de olağanüstü kurultay için imza veren delege sayısının 604’e ulaştığının açıklamasının ardından kurultay tartışması boyut değiştirdi.

CHP’de 24 Haziran seçimlerinin ardından olağanüstü kurultay toplanması için 16 Temmuz’da delegelerden imza toplanmaya başlamıştı. Olağanüstü kurultay için delege tam sayısının salt çoğunluğuna denk gelen 634 imzayla başvuru yapılması şart. Bu sayıya, imza toplamaya başlanmasından itibaren 15 gün içinde ulaşılması gerekiyor.

Muhalifler teklifi kabul etmedi

Parti meclisi (PM) üyesi ve eski CHP Eskişehir Milletvekili Gaye Usluer, ilk beş günde 604 delegenin kurultay için imza verdiğini bildirdi. Twitter’dan bugün paylaşım yapan Usluer, “Delegemiz ‘Değişim umuttur’ diyerek imzalı belgelerini gönderdiler” diye yazdı.

CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün de Twitter’dan 604 imzanın ellerine noter tasdikli olarak ulaştığını bir fotoğrafla açıklayarak “Değişime ve umuda çok az kalmıştır” dedi.

CHP’den rest, muhaliflerden ret

Yönetimden ise 604 imzanın toplandığının duyurulmasının hemen ardından muhaliflere ‘meydan okuyan’ bir açıklama geldi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, olağanüstü kurultay talebiyle toplandığı belirtilen 604 imzanın 21 Temmuz 11.00’e kadar kendilerine ulaştırılması durumunda gereğinin derhal yapılacağını bildirdi.

Ancak kurultay isteyen milletvekilleri teklifi kabul etmedi.

CHP’li Yaşar Tüzün, kendilerine tanınan 15 günün sonunda gerekli olan imzayı toplayıp genel merkeze ileteceklerini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2018, 20:30
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48