banner15

CHP Heyetine Yüksekova'da güvenlik engeli

İnceleme yapmak için Yüksekova'ya giden CHP Heyeti güvenlik gerekçesiyle bölgeye giremedi

CHP Heyetine Yüksekova'da güvenlik engeli

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Sokağa çıkma yasağı ve PKK'ya yönelik operasyonların sürdüğü Yüksekova ilçesine gitmek isteyen CHP heyetine "güvenlik" gerekçesiyle izin verilmedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, milletvekilleri Sezgin Tanrıkulu, Mehmet Gökdağ, Şenal Sarıhan, Erdin Bircan ve PM üyesi Alper Keten oluşan heyet, incelemelerde bulunmak üzere Hakkari'ye geldi.

Yeni Köprü Jandarma Karakol Komutanlığı yol kontrol noktasından Yüksekova'ya geçmek isteyen heyete, "güvenlik" gerekçesiyle izin verilmedi. Kontrol noktasındaki askerlerle sohbet eden CHP heyeti, operasyonla ilgili bilgi aldı. 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Budak, yaptığı açıklamada, güvenlik gerekçesiyle Yüksekova'ya gidemediklerini belirtti. 

Yüksekova ziyaretinin ardından Hakkari'ye geçerek ziyareti tamamlamayı planladıklarını belirten Budak, şunları kaydetti:

"İnşallah önümüzdeki günlerde bir daha Yüksekova'yı ziyaret edeceğiz. Askerlerle konuştuk. Yüksekova'daki durum hakkında kısmen bilgi aldık. Durumu ve ihtiyaçları yerinde tespit edeceğiz. O ihtiyaçlarla ilgili Cumhuriyet Halk Partisi olarak bir çalışma yapıp, yardım tırlarımızı göndereceğiz. Hazırlıklarımız tamam ama ihtiyaçları bilmiyoruz. Vali beyden alacağımız bilgilerle elimizden geleni yapmaya gayret edeceğiz. Burada komutanımızla yaptığımız sohbette yüzde 10-15'lik bir sıkıntının kaldığını söyledi. 3-5 gün içerisinde de bu sıkıntıların ortadan kalkacağını anlattı. Bir hafta sonra gelmemizin daha iyi olacağını söyledi."

CHP heyeti, açıklamanın ardından Hakkari'ye geçerek Vali Yakup Canbolat'la görüştü. 

 

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2016, 16:25
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48