banner15

CHP MYK olağanüstü toplandı

CHP, MYK Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında olağanüstü toplandı

CHP MYK olağanüstü toplandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında olağanüstü olarak toplandı.

CHP’de olağanüstü toplanan MYK’da son yaşanan gelişmeler masaya yatırılacak. 6 Kasım Pazar günü saat 12.00'de ise olağanüstü Parti Meclisi toplantısı yapılacak. Parti Meclisi toplantısının ardından bir bildiriyle CHP’nin görüşlerini açıklaması bekleniyor.

İzmir programını yarıda keserek akşam saatlerinde Ankara'ya dönen Kılıçdaroğlu, parti genel merkezinde MYK'yı topladı. Basına kapalı gerçekleşen toplantı 2 saat sürdü.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, pazar günü de genel merkezde Parti Meclisi'ni (PM) olağanüstü toplayacak. Toplantıya CHP milletvekilleri de katılacak. 

MYK ile ilgili AA muhabirine bilgi veren Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, "Olağanüstü toplantıdaki tek gündem maddemiz, bazı HDP milletvekilleriyle Cumhuriyet Gazetesi yazar ve yöneticilerinin tutuklanmasıydı." dedi.

Tüm MYK üyelerinin söz alarak değerlendirmelerde bulunduğunu aktaran Bingöl, daha geniş kapsamlı değerlendirmenin ise yarın öğlen yapılacak olağanüstü PM'de ele alınacağını bildirdi. 

Bingöl, PM'nin de yine aynı gündem maddeleriyle toplanacağını söyledi. 

 

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2016, 21:08
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35