banner39

banner35

CHP ve AK Parti'den Bahçeli'ye 'sıkıyönetim' tepkisi

Bahçeli'nin sıkıyönetim ilan edilmesi gerektiğine dair açıklamalarına AK Parti ve CHP'den sert tepki geldi

Güncel 20.08.2015, 16:43 20.08.2015, 16:48
CHP ve AK Parti'den Bahçeli'ye 'sıkıyönetim' tepkisi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Milli Güvenlik Kurulu’nun olağanüstü toplanması ve sıkıyönetim ilan edilmesi gerektiğine dair açıklamalarına AK Parti ve CHP'den tepki geldi.

Gazetecilere açıklama yapan Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik Bahçeli'nin sıkıyönetim çağrısıyla ilgili "Türkiye’de sivil siyasete zarar veren, demokrasiyi gölgeleyen bu tip çağrılar her zaman için Türkiye açısından olumsuz sorunlar doğurur. Devletin kurumları işliyor, güvenlikle ilgili tedbirler alınıyor. Siyasi yolları ıskalayıp sıkı yönetimi gündeme getirmek doğru talepler olmaz. Şu anda kamu düzenine dönük, milli birlik ve kardeşliğin korumasına dönük hükümetin tedbirlere partilerin destek vermeleri daha doğru olur. Sıkı yönetim gibi açıklamalar başka çağrışımlar yapan bir açıklamadılar. Böylesine tek başına zikredilmesi yanlış anlaşılmalara yol açacak bir açıklamadır" diye konuştu.

CNN Türk'te programa katılan CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin de Bahçeli'nin sıkıyönetim talebine karşı çıktı.

Bahçeli'nin talebine katılmanın mümkün olmadığını söyleyen Tekin şöyle konuştu:

"Aklı selim bir tutum ile süreci götürmek gerekir. Her şeyi askere havale etmek, denenmişi tekrar gündeme getirmek doğru değil. O zaman vatandaş sormaz mı, asker her şeyi yapacaksa siyaset ve siyasiler niye var?"

Yorumlar (0)
28
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?