banner15

CHP'de çatı adaya tepki istifası

CHP Gökçebey İlçe Başkanı Vural Cebecioğlu, yönetim kurullarındaki 7 kişiyle çatı adaya tepki olarak istifa etti

CHP'de çatı adaya tepki istifası

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP ve MHP'nin çatı adayı önerisine tepki olarak Zonguldak'tan istifalar geldi. CHP Gökçebey İlçe Başkanı Vural Cebecioğlu, yönetim kurullarındaki 7 kişiyle, CHP ve MHP'nin cumhurbaşkanı adayı olarak Ekmeleddin İhsanoğlu'nu önermesi nedeniyle görevlerinden istifa etti.

Cebecioğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, geçen yıl 4 Temmuz'dan beri ilçe başkanı olarak görev yaptığını söyledi.

CHP'de laik demokratik cumhuriyet modelini kuran parti olmasından dolayı görev aldığını anlatan Cebecioğlu, şunları kaydetti: "Bugün gelinen noktada cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgi partimizin kabul etmiş olduğu, yıllarca siyasi İslam'a hizmet etmiş kişi için çalışmamız istenmektedir. Onaylamadığım bu adaya halktan destek istemem olanaksızdır. Cumhurbaşkanlığı seçiminde bu nedenlerden dolayı çalışamayacağım için ilçe
başkanlığı görevinden istifa ediyorum."

Cebecioğlu, istifa dilekçesini partinin genel merkezine hitaben yazdığını belirterek, aralarında ilçe sekreteri ve saymanının da bulunduğu 7 yönetim kurulu üyesinin daha görevinden ayrıldığını sözlerine ekledi.

HALK TV'DE DE İSTİFA

CHP'nin yayın organı olarak bilinen Halk TV'de de çatı aday kararından sonra istifa yaşanmıştı. Gazeteci Hulki Cevizoğlu, karara tepki göstererek kanaldan ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2014, 12:55
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48