CHP'den 3 işadamı hakkında suç duyurusu

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, işadamları Mehmet Cengiz, Hayrettin Özaltın ve Celal Koloğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

CHP'den 3 işadamı hakkında suç duyurusu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, İstanbul merkezli operasyon kapsamındaki "yasal dinlemeye dayalı soruşturma bulgularına göre, halkın bir kesimini sosyal sınıf, ırk veya bölge farklılığına dayanarak aşağıladıkları ve hakaret ettikleri" gerekçesiyle iş adamları Mehmet Cengiz, Hayrettin Özaltın ve Celal Koloğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

Kart, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına verdiği suç duyurusu dilekçesinde, soruşturma kapsamında elde edilen yasal dinleme kayıtlarına göre, Cengiz Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz ile Özaltın Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Özaltın'ın Kürtlere ve "millete" sinkaflı küfürler ettiği, Kolin İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Celal Koloğlu'nun ise "İnşallah" diyerek, "bu hakarete katıldığı" savunuldu.

Şüphelilerin, TCK'daki "hakaret" ve "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçunu işlediklerini belirten Kart, Cengiz, Özaltın ve Koloğlu hakkında ceza davası açılmasını istedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2014, 14:46
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet kaplan
mehmet kaplan - 7 yıl Önce

yanılmıyorsam bu iş adamları yeniyapılacak hava lanı ortaklarından.yoruma gerek yok herşey ortada.bu kafadan başka yşeyler beklemek hayal olur.bunlar yapmaz ve yaptırmazda.kararı millet verecek.bunlar akıllanmazlar.baeklemeyin devam ederler.bozgunculuk hep bozgunculık.

banner39