banner15

CHP'den iki bakan hakkında gensoru

CHP'den Milli Eğitim Bakanı ve İçişleri Bakanı hakkında 'cinsel istismar ve terör saldırıları' gerekçesiyle gensoru verdi

CHP'den iki bakan hakkında gensoru

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP, Karaman'daki 'cinsel istismar' olayı ve Ankara'yla İstanbul'daki terör saldırılarından dolayı Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve İçişleri Bakanı Efkan Ala hakkında gensoru verdi.

CHP Grup Başkanvekilleri Engin Altay, Levent Gök ve Özgür Özel'in imzasını taşıyan ve TBMM Başkanlığı'na sunulan gensoru önergelerinde Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı hakkında; eğitim-öğretim faaliyetlerini kimi vakıf ve derneklere protokollerle devredildiği öne sürülerek eğitimin niteliğinin düştüğü, bunun çocuklara yönelik istismar vakalarının artmasına neden olduğu ve Avcı'nın yönetme gücünü kaybettiği gerekçeleriyle hakkında Anayasa'nın 98 ve 99'uncu, TBMM İç Tüzüğü'nün 106'ncı maddeleri gereğince gensoru açılması teklif edildi.

İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın da bakanlığı döneminde Ankara ve İstanbul'da 4 ayrı terör saldırısı meydana geldiği belirtilerek gensoru verildi. Öte yandan geçtiğimiz hafta HDP de Karaman'daki cinsel istismar olayıyla ilgili Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu hakkında gensoru vermişti.

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2016, 12:44
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48