banner39

CHP'li başkan yargı paketi affıyla yurda döndü

Hakkında i,haleye fesat karıştırmaktan 8 yıl 4 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan CHP'li eski Dikili Belediye Başkanı Türkiye'ye döndü

Güncel 03.05.2013, 12:55 03.05.2013, 12:55
CHP'li başkan yargı paketi affıyla yurda döndü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İhaleye fesat karıştırmak suçundan 8 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldığı için yurtdışına kaçan İzmir'in Dikili ilçesinin eski Belediye Başkanı CHP'li Osman Özgüven, Adalet Bakanlığı tarafından çıkarılan 4. Yargı Paketi kapsamında suçlarının affedilmesi üzerine ülkeye geri döndü. İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nda partililer tarafından karşılan Özgüven, "Ne hissedilmesi gerekiyorsa onu hissettik. Biz arkadaşlarımızla birlikte hiçbir suç işlemedik. İşlemediğimiz bir suçun cezasını gönderdiler ama döndük geldik. Bu kavga burada bitmedi." dedi.

Afla çıkmış olmanın ağırına gittiğini söyleyen Osman Özgüven, "Biraz ağırıma gidiyor. Biz hiç suç işlemedik, hiç kimse suç işlemedi. Kamuyu zarara uğratmadığımız gibi ihaleye fesat karıştırdın dediler. Ben kendim için tabii ki üzüldüm ama benimle birlikte belediye memurlarının içeriye girmesi... Bunlar geçecek ama biz Anayasa Mahkemesi'nde, İnsan Hakları Mahkemesi'nde hakkımızı arayacağız, çünkü işlenmemiş bir suçun cezası olmaz. Yapılmamış bir ihaleyi yapılmış gibi gösterip insanlar cezalandırılamaz." şeklinde konuştu.

Özgüven, ihaleye fesat karıştırmak suçundan 8 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldığı için yurtdışına kaçmıştı. İsveç'e giden Özgüven, 5,5 ay sonra 4. Yargı Paketi kapsamında suçlarının affedilmesi üzerine ülkeye döndü.

Yorumlar (0)
27
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?