banner39

CHP'li belediyeden yeşilli 'göz boyama'

İzmir'de Narlıdere Belediyesi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 4 Kasım'da açılışını gerçekleştireceği Yaşar Kemal Kültür ve Sanat Vadisi projesi kapsamında bölgedeki yamaçları tutkallı boya ile 'yeşillendirdi'.

Güncel 17.10.2016, 19:06 18.10.2016, 16:36
CHP'li belediyeden yeşilli 'göz boyama'

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Narlıdere Belediyelerinin ortak projesi olan 'Yaşar Kemal Kültür ve Sanat Vadisi', geçtiğimiz haftalarda 2. İnönü Mahallesi'nde düzenlenen törenle tanıtıldı. Tanıtımda Narlıdere'ye büyük bir 'yeşil alan' kazandırdıklarını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Büyüyen Narlıdere'nin merkezinde aileler, çocuklarımız huzur içinde cüzi fiyatlarla eğlenecekler" diye konuştu.

İlk etapta vadinin 21 Ekim'de Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun katılımıyla açılması planlanıyordu. Ancak açılış 21 Ekim'den 4 Kasım'a çekildi. Projenin 7 milyon lira olan maliyetinin 5 milyon lirasının İzmir Büyükşehir tarafından karşılandığı belirtildi.

Gazete Ege internet haber portalından Gizem Çetinkol'un haberine göre, projeyi açılışa yetiştirmek isteyen Narlıdere Belediyesi, yeşillendirme yapmak yerine akıllara durgunluk veren bir uygulamaya gitti. Vadinin birçok yeri kimyasal boyalarla yeşile boyandı.

banner53
Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?