banner15

CHP'li il başkanının provokatif mesajına suç duyurusu

AK Parti Eskişehir İl Başkanı Ünlü, CHP Eskişehir İl Başkanı Özkar'ın kısa mesaj ile şehit cenazesinde partilileri eylem yapmaya davet ettiğini belirterek, "Suç duyurusunda bulunacağız." dedi

CHP'li il başkanının provokatif mesajına suç duyurusu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

AK Parti Eskişehir İl Başkanı Dündar Ünlü, Diyarbakır'ın Lice ilçesinde PKK üyelerinin saldırısı sonucu şehit olan Piyade Uzman Çavuş Mehmet Arıyeşil için yarın Eskişehir'de düzenlenecek cenaze töreni öncesinde CHP Eskişehir İl Başkanı Sinan Özkar tarafından gönderilen ve içinde "Katil PKK iş birlikçi AKP diye haykırmak için katıl" cümlesinin bulunduğu mesaja ilişkin, "Suç işlemeye kin ve
düşmanlığa sevk eden bu kişi hakkında derhal suç duyurusunda bulunacağız." dedi.

Ünlü, yaptığı açıklamada, CHP Eskişehir İl Başkanı Sinan Özkar'ın gönderdiği kısa mesaj ile şehidin cenazesinde partilileri eylem yapmaya davet etmesinden dolayı üzüntü duyduklarını vurguladı.

Vatan müdafaasında şehitlik mertebesine eren Piyade Uzman Çavuş Mehmet Arıyeşil'in cenaze törenin yarın Eskişehir'de yapılacağını anımsatan Ünlü, şöyle konuştu:

"Büyük bir üzüntü içindeyiz. Şehidimizin arkasında duacı olmak yerine slogan atmayı teklif eden çirkin siyasetlerine şehidimizi alet eden nasıl bir anlayıştır anlamakta zorluk çekiyoruz. Suç işlemeye kin ve düşmanlığa sevk eden bu kişi hakkında derhal suç duyurusunda bulunacağız. İçinde bulunduğumuz zaman birlik olma, dik durma zamanıdır."

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2016, 23:53
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48