banner39

CHP'li vekil: İzmir gerekirse ayrılsın

CHP'li Ali Yiğit, İzmir'in AB'ye hazır olduğunu, gerekirse ayrılabileceğini savundu

Güncel 17.11.2016, 12:51 17.11.2016, 13:56
CHP'li vekil: İzmir gerekirse ayrılsın

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP İzmir Milletvekili Ali Yiğit, Avrupa Birliği'ne ilişkin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın yaptığı eleştirilere tepki göstererek, "Biz Avrupalı olmaya hazırız. Hele İzmirliler bu işe çok hazırlar. Orası demokrasiye açılan, Avrupa’ya açılan bir kapı gibidir. Biz bazen diyoruz ki 'Gerekirse de İzmir ayrılsın' yani biz istemeyiz, bu şartlarda bunlarla yaşamayı" dedi.

CHP İzmir Milletvekilleri Özcan Purcu ve Ali Yiğit, Denizli Milletvekili Melike Basmacı ile Kayseri Milletvekili Çetin Arık, İzmir’de parti il binası önünde partililere seslendi. İlk konuşan Melike Basmacı, CHP’nin baskılara, zulme karşı dimdik ayakta olduğunu söyledi. Basmacı, "Terör diz boyu. Her gün sayısını bilemediğimiz şehitlerimizi toprağa veriyoruz, her gün Irak’ta, Musul’da kontrol edemediğimiz bir savaşın içindeyiz. Bunlar yetmemiş gibi içerdeki terör örgütleri ile uğraşıyoruz. Bu hükümet artık ülkeyi yönetemez hale geldi. Ekonomiye bakın, hanginizin cebinde yarının garantisi var, evladına yüzünü karatmadan gelecek sunabilecek ana, baba var. Ama dostlar endişelenmeyin, çünkü Cumhuriyet Halk Partisi var. Bu ülkeyi kuran bizler cumhuriyeti cumhuriyet yapan insanların evlatlarıyız. 1923’ten beri söylediklerimizin arkasındayız. Demokrasi, yurtta sulh cihanda dedik, halen bunu söylüyoruz'' dedi.

CHP İzmir Milletvekili Ali Yiğit de İzmirlilerin AB’ye hazır olduklarını savunarak “Biz bazen diyoruz ki 'Gerekirse de İzmir ayrılsın' yani biz istemeyiz, bu şartlarda bunlarla yaşamayı" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?