banner15

CHP'li vekil 'Selam Örgütü'nden ifade verdi

Eski CHP Ankara Milletvekili Ateş, yasadışı dinleme iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında 'müşteki' sıfatıyla ifade verdi

CHP'li vekil 'Selam Örgütü'nden ifade verdi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Eski CHP Ankara Milletvekili Yılmaz Ateş, yasadışı dinleme iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında 'müşteki' sıfatıyla ifade verdi.

Ankara Adalet Sarayı'na gelen Ateş, soruşturmayı yürüten Memur Suçları Soruşturma Bürosunda görevli Savcı Alper Türközmen'e yaklaşık bir saat ifade verdi.

İfadesinin ardından AA muhabirine açıklama yapan Ateş, isminin dinlemelere ilişkin listede yer almasının basından öğrendiğini belirtti.

Dinleme yapanlar hakkında şikayetçi olmadığını ifade eden Ateş, şöyle konuştu:

"Telefonum Alper Güneş ismine, terör örgütü üyesi olarak 'halkı isyana teşvik etme' suçundan  Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesinden alınan kararla dinlenmiş. Bu kararı basından öğrendim. İlginç olan ise savcılıktan öğrendiğime göre gerçek ismimle de dinlenmem. İktidarın bu kişiler hakkında ne yapacağını görmek istiyorum. Bunlar ortaya çıkartılmalı, kim bunlar? Talimatı kimden aldılar? Bunun açıklığı çıktığında da şikayetçi olup olmayacağımı sayın savcıya da ilettim."

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2014, 16:46
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48