banner15

CHP'li vekilden AYM çağrısı

CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, dokunulmazlıklarla ilgili Kılıçdaroğlu'nun tavrını eleştirerek, "110 imza toplayıp derhal AYM'ye gitmeliyiz" diye konuştu.

CHP'li vekilden AYM çağrısı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Partisinin Antalya'daki kampında konuşan CHP Mersin Miletvekili Fikri Sağlar, dokunulmazlıkların kaldırılması teklifinin kabul edilmesine parti olarak verdiği desteği eleştirerek, "Yasanın iptali için 110 imzayı toplayıp Anayasa Mahkemesi'ne gitmeliyiz" dedi.

Kılıçdaroğlu’nun Parti Meclisi’nde ve grupta kendilerine Erdoğan’ın üslubuyla hitap ettiği eleştirisinde de bulunan CHP’li Sağlar, partiyi taşıyan örgüte saygı duyulmadığını söyledi.

CHP’nin bu süreçte kötü bir sınav verdiğini söyleyen CHP’li Sağlar, Kürt sorununun çözüm yerinin Meclis olduğunu dillendirdikleri halde, HDP’lilerin Meclis’ten atılması sürecine katkı vererek kendileriyle çeliştiklerini ve aynı zamanda kendi ayaklarına da sıktıkları eleştirisini yönetime yöneltti.

ÇOK KÖTÜ BİR SINAV VERDİK

"1923’ten bugüne kadar demokrasi, laiklik, çağdaşlık, aydınlanma doğrultusunda iddialı tek Müslüman ülke Türkiye. Ama bugün AB içerisinde sınırları, ismi ve rejimi tartışılan tek ülke haline geldik. Dolyayısıyla son derece kritik bir dönemdeyiz ve bu kritik dönemi ileriye doğru yapacağımız adımlarla ve planlarla geçmeliyiz. Aksi taktirde Türkiye, bizlerin atalarının Mustafa Kemal Atatürk ve onun arkadaşlarının getirmiş olduğu Türkiye’yi kaybetmekle karşı karşıya kalacağız. Görünen o ki, 2023 ilkeleri ile ortaya koyulan bir Recepistan’ın kurulması. Dün itibariyle biz bu Recepistan’ın kurulması doğrultusunda önemli bir katkıda bulunuldu. Bu sözü söylerken altını çizerek söylüyorum, nitekim büyük bir çoğunluk bizim tarafımızdan ne denli kötü bir sınav haline getirildiğini anlatmak istiyorum.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2016, 12:29
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48