banner15

CHP'li vekilden Suriyelilere çok ağır hakaret

CHP Burdur Milletvekili Ramazan Kerim Özkan TBMM Genel Kurulu'nda Türkiye'ye kaçan Suriyeliler için, "Açlık var onlarda ama namussuzluk da var" dedi.

CHP'li vekilden Suriyelilere çok ağır hakaret

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP Burdur Milletvekili Ramazan Kerim Özkan'ın Genel Kurul oturumunda, ülkelerindeki savaşta ve kaostan Türkiye'ye kaçan Suriyeliler için kullandığı ifadeler dikkat çekti.

Türkiye Cumhuriyeti ile Avrupa Birliği arasında izinsiz ikamet eden kişilerin geri kabulüne ilişkin anlaşmanın onaylanmasının uygun bulunduğuna dair kanun tasarısı ile Avrupa Birliği Uyum Komisyonu, İçişleri Komisyonu ve Dışişleri Komisyonu raporlarının görüşüldüğü oturumda aleyhte söz alan CHP'li Ramazan Kerim Özkan, "Ama ben geçenlerde Kahramanmaraş'a gittim, benim gençlerim dışarıda işsizken, kahve köşelerinde okey, tavla oynarken, her iş yerinde bir tane Suriyeli gördüm, Maraş'ta böyle, Elâzığ'da böyle, Antep'te böyle. Arkadaşlar, bunlar Burdur'a kadar geldi" dedi.

Yeni Şafak'ın haberine göre Özkan, "Biz Akdeniz'in Teke yöresinin iliyiz, memleketimize geldiler, neden? "Aç tavuk ambar deler" derler. Açlık var onlarda ama namussuzluk da var" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2014, 10:30
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48