banner39

'Çift kol nakli'nden ilk görüntüler

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde bir ameliyatla aynı anda çift kol ve bacak nakledilen Atilla Kavdır, iki hafta içinde taburcu olacak.

Güncel 08.03.2012, 13:36 08.03.2012, 13:48
'Çift kol nakli'nden ilk görüntüler

Dünyada ilk defa yapılan bir ameliyatla aynı anda çift kol ve bacak nakledilen Atilla Kavdır, iki hafta içinde taburcu olacak. Kavdır, kendisini iyi günlerin beklediğini söyledi.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde 20 Ocak 2012'de beyin ölümü gerçekleşen Ahmet Kaya'nın ailesi tarafından bağışlanan organlarından çift kol ve bir bacağının nakledildiği Kavdır'ın sağlık durumu iyiye gidiyor. Dünya tıp literatürüne geçen ameliyattan sonra bacaklardan birisi, bir gün sonra vücudun kabul etmemesi üzerine geri alınmıştı. Rekonstrüktif Cerrahi Kliniği'ndeki odasında tedavisi devam eden Atilla Kavdır hakkında bilgi veren Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan, normal sürecin işlediğini söyledi. Hastanın ameliyattan sonra 48. gününde olduğunu kaydeden Prof. Dr. Özkan, "Bütün sistem bulguları normal. Fizik tedavisi devam ediyor. Bir sorun yaşanmazsa iki hafta sonra taburcu etmeyi planlıyoruz." dedi.

Kavdır da kendini iyi hissettiğini belirterek, "Organ bağışlayan aileye, ameliyatı yapan ekibe ve bu süreçte bana kan bağışında bulunanlara çok teşekkür ederim. Allah razı olsun. Taburcu olacağım günü sabırsızlıkla bekliyorum." diyerek duygularını dile getirdi.

 

 

Kaynak: Ajanslar

Yorumlar (0)
20
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?