banner15

Çipras: Darbecilerin Yunanistan'da yeri yok

Yunanistan Başbakanı Çipras, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüştükten sonra, ülkesinde darbecilerin yeri olmadığını belirtti. Ülkesine kaçan 8 darbeci askerin iadesine değinen Çipras, "Darbelere karışanların Yunanistan'da yeri yoktur" ifadelerini kullandı.

Çipras: Darbecilerin Yunanistan'da yeri yok

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Birleşmiş Milletler Genel Kurul Görüşmelerine katılan Çipras, ikili görüşmeleri çerçevesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüştü.

Yaklaşık iki saat süren görüşmelerde sığınmacı-göçmen konusuyla ilgili AB -Türkiye arasındaki anlaşma, Kıbrıs sorunu ve Yunanistan'a sığınan sekiz Türk askerinin iadesi konuları ele alındı. Hükümet çevresi tarafından samimi ve olumlu olarak nitelendirilen görüşmelerde sürüncemede kalan konuların diyalog ve anlaşmayla çözülmelerinin gerekli olduğuna fikir birliğinde bulunulduğu açıklandı.

"SİZİ İYİ GÖRÜNDÜĞÜME SEVİNDİM"

Nautemboriki gazetesine göre Aleksis Çipras darbe girişimine değinirken Cumhurbaşkanı Erdoğan'a “Sizi iyi gördüğüme sevindim. Türkiye için zor bir deneyimdi. Bizim bu konuda tutumumuz açıktır. Yunanistan hükümeti ve Yunanistan halkı daima seçimle iktidara gelen bir hükümetin yanındadır." dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2016, 11:46
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35