banner15

Cizre şehitleri defnediliyor

PKK'lılar tarafından Cizre'de düzenlenen saldırıda şehit olan Osman Budak'ın cenazesi, memleketi Osmaniye'de defnedildi

Cizre şehitleri defnediliyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

PKK'lıların Cizre'de düzenlediği terör saldırısında şehit olan Osman Budak'ın (24) cenazesi, memleketi Osmaniye'de toprağa verildi.

Şehit Budak'ın cenazesi, Düziçi ilçesinde Yeni Mezarlık Camisi'ne getirildi. Burada düzenlenen törende, şehidin özgeçmişi okundu, dua edildi.

İl Müftü Vekili Abdülhamit Öveç, yaptığı konuşmada, şehitler için Kur'an-ı Kerim'den ayetler, Hz. Peygamber'in hadislerini okudu. Öveç' " Her bir şehidimiz bizim hem dünyevi hayatımızı aydınlatacak, hem de uhrevi hayatımızı aydınlatacak bir yapıya sahipler. " diye konuştu.

Törende Baba İsmet ve anne Zeynep Budak ile yakınları gözyaşlarına boğuldu.

MESLEKTAŞLARI BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ

Şehit Budak'ın şehit olmadan önce görev yaptığı Hatay'ın İskenderun ilçesindeki meslektaşları da baba İsmet, anne Zeynep Budak'a sarılarak başsağlığı diledi.

Cenaze, Müftü Vekili Öveç'in kıldırdığı namaz sonrası Alibozlu Köyü'ndeki Dereoba Mahallesi'nde toprağa verildi.

TÖRENE KİMLER KATILDI

Törene Budak'ın yakınları, Vali Osman Al, AK Parti Osmaniye milletvekili Suat Önal ve Mücahit Durmuşoğlu ile MHP milletvekili Ruhi Ersoy, CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tüner, Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, askeri ve mülki erkan ile vatandaşlar katıldı.

Cizre İlçe Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Grup Amirliğine PKK'lılar tarafından bomba yüklü kamyonla gerçekleştirilen saldırıda, 11 polis memuru şehit olmuş, 3 sivil ile 75 polis memuru yaralanmıştı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2016, 13:04
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35