Cizre'de Hükümet konağı ve karakola saldırı

Suruç ilçesinde dün yaşanan bombalı saldırıda hayatını kaybeden Uğur Özkan'ın Cizre'deki cenaze töreninden sonra olaylar çıktı

Cizre'de Hükümet konağı ve karakola saldırı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suruç'taki patlamada hayatını kaybeden Uğur Özkan ve arkadaşlarının bulunduğu posterleri taşıyan kalabalık kitle, Cizre'de mezarlığa doğru yürüyüşe geçti.

Cenazenin defnedilmesinden sonra kitle Hükümet Konağı'na doğru yürüyüşe geçti. Sloganlar eşliğinde Hükümet Konağı'na kadar gelen kitle burada bir basın açıklaması yaptı.

Kitlenin dağılması ile birlikte ara sokaklardan çıkan yüzleri maskeli çok sayıda YDG-H üyesi, Dörtyol kavşağında yoldan geçen araçları durdurup, araçları barikat olarak kullanıp gösteri düzenledi. Göstericiler Hükümet Konağına ve Şehit Murat Akançay Karakolu'na havai fişek ve el yapımı patlayıcılarla saldırıp polisle çatıştı.

Polis, göstericilere basınçlı su ve gaz bombaları ile müdahale ederek dağıtmaya çalıştı. Nur Mahallesi Dörtyol kavşağında başlayan olaylar, karanlığın basması ile birlikte Belediye Caddesi, Orhan Doğan Caddesi, Yafes Caddesi, Otogar mevkisinde devam etti.

Göstericilerle güvenlik güçleri arasındaki olaylar devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2015, 01:53
banner53
YORUM EKLE

banner39