Cizre'de kaçırılan polis 50 gün sonra kurtarıldı

Cizre kaymakamının korumalığını yapan polis memuru Ayhan Kaya operasyonla kurtarıldı

Cizre'de kaçırılan polis 50 gün sonra kurtarıldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Şırnak'ın Cizre ilçesinde PKK'lılar tarafından geçen 10 Aralık'ta kaçırılan Cizre Kaymakamı'nın koruma polisi Ayhan Kaya, dün akşam güvenlik güçleri tarafından Cizre'de yürütülen operasyon sırasında kurtarıldı.

Operasyonun ayrıntıları konusunda bilgi verilmezken, koruma polisinin, yaralıların bulunduğu Cudi Mahallesi Bostancı sokak yakınlarında düzenlenen operasyonda kurtarıldığı belirtildi.

Şırnak'ın Cizre ilçesinde kazılan hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması ve ilçede bulunan PKK'lıların etkisiz hale getirilmesi için 14 Aralık'tan beri başlatılan operasyonlar sürerken; 10 Aralık'ta kaçırılan Cizre Kaymakamı Ahmet Adanur'un koruma polisi Ayhan Kaya'nın düzenlenen operasyonla kurtarıldığı belirtildi.

PKK’nın kaçırdığı koruma polisi Kaya'nın kurtarılması ile ilgili detaylar öğrenilemezken, korumanın yaralı sivillerin bulunduğu belirtilen Cudi mahallesi Bostancı sokak yakanlarında düzenlenen bir operasyonla bir evden kurtarıldığı belirtildi. Kurtarılan koruma polisi Ayhan Kaya'nın ailesinin yanına ulaştırıldığı belirtilirken, operasyonların sürdüğü belirtildi.

Cizre ilçesinde Kaymakam Ahmet Adanur'un yakın koruması olan polis memuru Ayhan Kaya, 10 Aralık 2015 tarihinde Cizre Devlet Hastanesi'nde rahatsızlığı nedeniyle gördüğü tedaviden sonra otomobiliyle evine dönerken, hastane çıkışında bir grup PKK’lı tarafından aracının önü kesilip silah zoruyla kaçırılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2016, 10:58
banner53
YORUM EKLE

banner39