Çukurca'da 5 PKK'lı öldürüldü

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde Türk Silahlı Kuvvetleri birliklerine saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen 5 PKK'lı etkisiz hale getirildi. Antalya'nın Konyaaltı ilçesinde de 2 sığınakta, 2 kalaşnikof piyade tüfeği, bir RPG-7 roketatar, 3 el bombası ve 4 roketatar fişeği bulundu.

Çukurca'da 5 PKK'lı öldürüldü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde güvenlik güçlerine saldırı hazırlığında olduğu belirlenen 5 PKK mensubunun etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde, "önemli yurt içi olaylar"a ilişkin bilgilere yer verildi.

Buna göre, Bingöl'ün Genç ilçesinde devam eden operasyonda, bir PKK mensubu silahı, bir AK-47 kalaşnikof piyade tüfeği ve 2 el bombasıyla yakalandı. Tespit edilen sığınakta, 3 RPG-7 roketatar mühimmatı, 10 el bombası, birer RPG-7 roketatar, tabanca ve telsiz, 3 büyük tüp, 6 sırt çantası ve erzak ele geçirildi. Bir el yapımı patlayıcı da kontrollü imha edildi.

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde, güvenlik güçlerine saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen 5 PKK'lı etkisiz hale getirildi.

Antalya'nın Konyaaltı ilçesinde 2 sığınakta, 2 kalaşnikof piyade tüfeği, bu silahlara ait 12 şarjör ve 150 fişek, bir RPG-7 roketatar, 3 el bombası ve 4 roketatar fişeği ele geçirildi.

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde süren operasyonda tespit edilen bir mağarada, 3 kalaşnikof piyade tüfeği ve bu silahlara ait 18 şarjör, 20 el bombası, 8 dragunov keskin nişancı tüfeği şarjörü, telsiz ve muhtelif yaşam malzemesi bulundu.

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde güvenlik güçlerince yürütülen arazi aramasında ise 368 doçka uçaksavar makineli tüfek fişeği ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilirken, bir el yapımı patlayıcı kontrollü infilak ettirildi.

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde icra edilen operasyonda da bir el yapımı patlayıcı imha edildi.

Diyarbakır Lice kırsalında ise PKK'lılarca kullanıldığı tespit edilen silah mevzi, sığınak ve barınaklar düzenlenen hava harekatıyla vuruldu.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2016, 13:47
banner53
YORUM EKLE

banner39