banner15

Çukurca'ya sızmaya çalışan PKK'lılara hava harekatı

Hakkari'nin Çukurca ilçesi Uzundere bölgesinde Dağbaşı Tepe'ye sızmaya çalışan PKK'lılara yönelik hava taarruzunda en az 2 PKK'lı etkisiz hale getirildi. 'Şehit Sağlık Üstçavuş Mekan Şahin' Operasyonu'nda şu ana kadar 201 PKK'lının etkisiz hale getirildiği belirtildi

Çukurca'ya sızmaya çalışan PKK'lılara hava harekatı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, 3'ncü Piyade Tümen komutanlığının sevk ve idaresinde, 1'inci Komando Tugayı, 2'nci Hudut Tugayı ve Jandarma Özel Harekat birliklerinin katılımı ile icra edilen 'Şehit Sağlık Üstçavuş Mekan Şahin Operasyonu'nun sürdüğü belirtildi.

Operasyon kapsamında bugün, Uzundere bölgesinde Dağbaşı Tepe'ye sızmaya çalışan bir grup PKK mensubuna 04.10-04.15 saatlerinde Türk Hava Kuvvetlerine ait uçaklarla hava taarruzu gerçekleştirildiği ifade edilen açıklamada, ilk tespitlere göre en az 2 PKK'lının etkisiz hale getirildiği, PKK'lıların dağılarak, yaralıları bölgeden uzaklaştırdıkları kaydedildi.

Sızma girişiminde bulunan gruba eş zamanlı olarak zırhlı muharebe araçları ile de ateş açıldığı bildirilen açıklamada, şu ana kadar operasyonlarda etkisiz hale getirilen PKK'lı sayısının ise 201 olduğu belirtildi.

Öte yandan Aslan Tepe istikametinden yaklaştığı tespit edilen 6-7 kişilik PKK'lı grubun da ateş altına alındığı, bölgede zayiat tespit çalışmalarının sürdüğü açıklandı.

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2016, 13:33
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35