banner15

Cumhurbaşkanı: ABD siyasi iradesini kaybetti

ABD'de STK'larla biraraya gelen Erdoğan, "Türkiye'de yaşanan hadisenin, bir terör eylemi olduğu konusunda Amerikan kamuoyunu ikna etmek durumundayız." dedi

Cumhurbaşkanı: ABD siyasi iradesini kaybetti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TACS (Turkish-American Cultural Society/ Türk-Amerikan Kültür Toplumu) tarafından organize edilen ABD'de yerleşik Türk STK'ların katıldığı toplantıya katılarak konuşma yaptı.

ABD'deki Türk toplumu temsilcilerine seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Amerikan siyasetine görünür katkılarda bulunmanız bizler için önemli" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasındaki ana başlıklar şu şekilde:

O gece (15 Temmuz) Türk milleti, sadece ülkemiz içindeki vesayet odaklarına değil, tüm dünyada şiddetle, silahla güç devşirmeye çalışan herkese büyük bir ders verdi. 

15 Temmuz'un arkasında FETÖ var ama ABD'ye anlatamadık. 85 koli dosya gönderdik. Hala bu teröristi burada tutuyorlar. Temsilciler Meclisi toplantısında FETÖ mensubu bir kişi 15 Temmuz'a anlatmıştır. Nasıl oluyor bu iş?  Biz ABD düşmanı birini parlamentomuzda konuştursak, Amerika buna nasıl bakar?

ABD'deki Feto unsurları tarafından özellikle Kongre nezdinde ülkemiz aleyhine yoğun bir karalama faaliyetine girişileceği anlaşılıyor. Orada Fetocu birilerini çıkartıp konuşturabiliyorlar. Peki biz acaba Amerika düşmanı birisini çıkartıp parlamentomuzda konuştursak, Amerika yönetimi buna nasıl bakacak, herhalde pek de memnun olmayacaktır.

15 Temmuz'u bizzat darbeyi yapanlardan dinleyecek kadar siyasi iradeyi kaybetmişler.

Şu anda 'Türkiye'de anti Amerikancılık yaygın' diye bize söylüyorlar kendileri. Kusura bakmayın, o milletimizin kararıdır. Niye? Çünkü böyle bir teröristi Pensilvanya'da misafir ettiğimiz takdirde şu anda benim milletimle bir referanduma gidecek olsanız milletim inanıyorum ki en az yüzde 90'ı ile burada 'Amerika bunu burada sakladığına, destek verdiğini göre bizim Amerika'ya olan muhabbetimiz azalmıştır' diyecektir.

KOBANİ VE ABD

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Üç gün önce Kobani'ye yine uçak dolusu silah indirdi Amerika. Kusura bakmasınlar, dün de Sayın Biden'a söyledim, 'Bundan haberin var mı?' dedim. 'Haberim yok' dedi. 'Benim haberim var' dedim. Aynı şey daha önce de oldu, yine Kobani'ye üç uçak indirdiler, silahların yarısı DAEŞ'e gitti, yarısı PYD'ye gitti. Ortada böyle acı bir tablo var. Dolayısıyla bizim sağlıklı bir şekilde Amerika ile el ele vermek suretiyle bu bölgedeki sıkıntıyı aşmamız lazım

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2016, 22:24
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35