banner15

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunların karakterinde, cibilliyetinde bu var

Cumhurbaşkanı Erdoğan, havalimanında Türk yolculara ''köpekle arama'' yapan Avusturya'ya sert tepki gösterdi. Erdoğan, "Türkiye'ye gelecek olan batıdaki benim vatandaşıma kalkıyorlar, köpeğe üzerini arattırıyorlar. Böyle bir rezalet olabilir mi? Bayansa, bayan polisine arat. Niye? Çünkü bunların karakterinde, cibilliyetinde bu var..." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunların karakterinde, cibilliyetinde bu var

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avusturya'daki Viyana Havalimanı'nda Türk yolculara uygulanan ''köpekle arama''ya sert sözlerle tepki gösterdi.

 Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen "Vefatının 14. Yılında Aliya İzetbegoviç'i Anma Programı"nda yaptığı konuşmada, "Türkiye'ye gelecek olan batıdaki benim vatandaşıma kalkıyorlar, köpeğe üzerini arattırıyorlar. Böyle bir rezalet olabilir mi? Sen kendin arayamıyor musun, kendin arasana. Bayansa, bayan polisine arat. Niye? Çünkü bunların karakterinde, cibilliyetinde bu var ama bir Müslüman'da bu olamaz çünkü Müslüman zulmetmez." dedi.

"AVRUPA, BOSNA'DA ÖLMÜŞ, SURİYE'DE GÖMÜLMÜŞTÜR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Avrupa, Bosna'da ölmüş, Suriye'de gömülmüştür. Sahile vuran masum çocuk bedenleri ise Batı medeniyetinin mezar taşlarıdır bunu böyle biliniz. Maalesef son 7 yılda kadim Avrupa değerleri bizzat bu değerlerin sahipleri tarafından itibarsız hale gelmiş, tek tek yok edilmiştir." diye konuştu.

"ZULMÜ TRİBÜNDEN SEYREDENLER DEĞİŞMEDİ"

Erdoğan, "İnsan hakları, demokrasi, millet iradesi ve özgürlükler dün Boşnaklara çok görülüyordu. Bugün de Suriyelilere, Filistinlilere, Libyalılara lüks görülüyor. Mazlumlar ve zalimler değişse de zulmü tribünden seyredenler değişmedi, değişmiyor." dedi.

"İSLAM KARŞITLIĞI ÜZERİNDEN İKTİDAR HAYALİ KURMAK KİMSEYİ BİR YERE TAŞIMAZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle devam etti:

"Avrupalı liderlerden Türkiye'yi hedef almayı artık bir tarafa bırakıp, sağduyuya, aklıselime dönmelerini bekliyoruz. Yabancı düşmanlığını tırmandırmak, hiç kimseye bir fayda sağlamaz. İslam karşıtlığı üzerinden iktidar hayali kurmak kimseyi bir yere taşımaz. Türkiye'siz bir Avrupa'nın varacağı yer yalnızlıktır, çaresizliktir, iç çekişmelerdir.  Türkiye, Avrupa'ya muhtaç değildir. Asıl muhtaç durumda olan Avrupa'dır. Onlar görmek istemese de giderek kronikleşen sorunlarının reçetesi Türkiye'dir, Türkiye'nin tam üyeliğidir." 

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2017, 15:25
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35