banner39

Cumhurbaşkanı Erdoğan Hakkari'de

STK temsilcileri ile kanaat önderleri, esnafları gezerek Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılacağı il kongresi ve mitinge davet etti

Güncel 21.12.2017, 17:46 21.12.2017, 17:46
Cumhurbaşkanı Erdoğan Hakkari'de

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Hakkari'deki sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile kanaat önderleri esnafları gezerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı il kongresi ve mitinge davet etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cumartesi günü AK Parti Hakkari İl Başkanlığının 6'ncı Olağan Kongresi'ne katılmak üzere kente gelecek.

STK temsilcileri ve kanaat önderleri esnafları ziyaret ederek, kongre ve düzenlenecek mitinge davet etti.

Baro Başkanı avukat Zeydin Kaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, STK ve kanaat önderleriyle birlikte esnafı ziyaret ettiklerini söyledi.

Kaya, "Sayın Cumhurbaşkanımız cumartesi günü hava muhalefeti inşallah aksi bir durum yaratmazsa ilimizi şereflendireceklerdir. Biz de esnafımızı davet ediyoruz. O gün bir miting de planlanıyor. Mitinge ve kongreye esnafımızı, kadınlarımızı, gençlerimizi, bütün Hakkari'yi davet ediyoruz. Bilindiği üzere 2 yıldan bugüne kadar Hakkari'nin ilçeye dönüştürülmesi meselesi gündemdedir. Hakkari kadim bir kenttir. 81 yıllık Türkiye Cumhuriyeti'nin bir kentidir. Bin yıllık medeniyet kentidir. Dolayısıyla o gün Sayın Cumhurbaşkanımıza bu medeniyet kentinin, bu tarihi kültürün en güzelliklerini, misafirperverliğimizi göstererek, şehrimizin aynı şekilde il olarak devam etmesinin zaruretini inşallah göstereceğiz. Bu nedenle bütün esnafımız, bütün Hakkari davetlidir." diye konuştu.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?