banner15

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan erken seçim sorusuna cevap

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, erken seçim sorusuna ,"Şu anda gündemimizde yok" cevabını verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan erken seçim sorusuna cevap

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, "Geçtiğimiz 15 yılda yaptığımız tüm reformlara rağmen, hala obez bir devlet yönetimine sahibiz. Dikkat ediniz; devletin büyük olması farklıdır, güçlü olması farklıdır; obez olması, hantal olması, verimsiz olması daha farklıdır. Bizim devletimiz elbette büyük olacaktır, güçlü olacaktır, ama hantallığın, kaynak ve zaman israfının, daha pek çok hastalığın sebebi olan obezlikten devletimizi kurtarmamızın şart olduğu da bir gerçektir. Ancak bu şekilde devlet yönetimini daha sağlıklı, daha etkin, daha hızlı, daha verimli hale getirebiliriz. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçiş için gereken uyum yasalarını hazırlarken, işte bu bakış açısıyla hareket etmeliyiz." dedi.

"Türkiye'de laiklik kavramı ile ilgili olumsuz bir algı varsa bunun en büyük sebebi ana muhalefet partisinin ta tek parti döneminden beri kavramı yanlış yere oturtma çabasıdır." ifadesini kullanan Erdoğan, şunları söyledi:

"Bu bir eser-i cehalettir. Laikliği milletin değerlerine, tarihine, kültürüne karşı bir kalkan haline getirmeye çalışırsanız, elbette hoşnutsuzluk ortaya çıkar. Halbuki devletin dini inançlar karşısındaki tarafsızlığı anlamına laiklik, bizim de kabul ettiğimiz ve uygulanması gerektiğine inandığımız bir kavramdır."

'İDLİB'DEKİ OPERASYON BÜYÜK ÖLÇÜDE NETİCELENDİ'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İdlib'deki operasyon büyük ölçüde neticelendi. Afrin konusu var önümüzde. Buralardan taviz veremeyiz." dedi.

"Sizin gücünüz Tayyip Erdoğan'ın 13 korumasını, ki bunlar Amerika'yı çoğu zaten görmemiş, onlar için gözaltı kararı çıkarmaya yeter." diyen, Erdoğan, şöyle konuştu:

"Bir bankamızın altı kere Amerika'ya girip çıkan görevlisini yedinci kez girişinde gözaltına almaya yeter. Öbür taraftan bakıyorsunuz bir başka vatandaşımızı aynı şekilde gözaltına almaya yeter. Ve ondan sonra da köşeye sıkıştırarak, 'şunları şunları söylemen halinde şu kadar, şunları şunları söylemen halinde bu kadar' demek suretiyle de itirafçı durumuna düşürmenin gayreti içine girerler. Takipçisiyiz. Bu işler bittiği zaman da biz dünyayı ayağa kaldırmasını da biliriz. Bunların hepsini de açıklayacağız."

"GÜNDEMİMİZDE ERKEN SEÇİM YOK"

Grup toplantısının ardından bir gazetecinin "erken seçim" iddialarına yönelik sorusunu cevaplayan Erdoğan, "Gündemimizde erken seçim yok" dedi."

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2017, 12:53
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35