Cumhurbaşkanı Gül'den saldırı açıklaması

Cumhurbaşkanı Gül, Nusatbin'deki saldırı ile ilgili oalrak "Eğer birisi silaha sarılırsa, ondan daha güçlü silahı olan devlettir" dedi

Cumhurbaşkanı Gül'den saldırı açıklaması

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül  Mardin'in Nusaybin ilçesinde görevden dönen Jandarma Özel Harekat Timi'ne yönelik saldırıyla ilgili olarak  Gümüşhane'de açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Gül, "Asıl olan kardeşliğin pekişmesidir. Bu yönde çok büyük bir çaba sarf edilmektedir. Ama bir saldırı olursa, buna asla müsamaha gösterilmeyeceğin bilinmesini isterim. O bakımdan bu sürecin tek taraflı işlemesi söz konusu olmaz. Eğer birisi silaha sarılırsa, ondan daha güçlü silahı olan devlettir, Türkiye Cumhuriyeti'dir. Bulun bilinmesini isterim. Ümit ederim bu fevri, biliniçsiz ve plansız bir hareket olmuştur." dedi.

Bölgede bugüne kadar çatışma yaşanmamasına rağmen örgütün adam kaçırma ve tehdit gibi olaylar gerçekleştirdiği ile ilgili soru üzerine ise Gül "Fevri olarak bazı olaylar oluyor. Bunlar kendi haline bırakılmıyor. Bunlarla ilgili gerekli çalışmalar yapılıyor. Neticede biliyorsunuz bu tip kaçırma veya tehdit olaylar olduğunda bunlar kurtuluyor veya gerekli kanun çiğneyici hareketler olursa gerekli takibatlar yapılıyor" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2013, 12:14
banner53
YORUM EKLE

banner39