banner39

banner35

Cumhurbaşkanı kararları Resmi Gazete'de

Rize, Sinop ve Gaziantep'teki bazı taşınmazların acele kamulaştırılmasına ilişkin kararlar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Güncel 25.02.2022, 07:09
Cumhurbaşkanı kararları Resmi Gazete'de

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararlarına göre, Rize'nin İyidere ilçesine bağlı Fethiye Mahallesi'nde bulunan bazı taşınmazlar, geçen yıl gerçekleşen sel felaketleri sonrasında muhtemel afet risklerine karşı tedbir alınması amacıyla İyidere Belediye Başkanlığı tarafından acele kamulaştırılacak.

Sinop Ayancık'ta, Otmanlı köyü sınırları içerisinde bulunan bazı taşınmazların, 10-11 Ağustos 2021'de meydana gelen sel felaketi nedeniyle hak sahipleri için ihtiyaç duyulan konutların yapımı amacıyla Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından acele kamulaştırılması kararlaştırıldı.

Gaziantep'in Şahinbey ilçesi Fidanlık Mahallesi ile Şehitkamil ilçesi Pancarlı ve Gazi mahalleleri sınırları içerisinde bulunan bazı taşınmazların, 100. Yıl Atatürk Kültür Parkı'nın devamı niteliğindeki 3'üncü Etap çalışma alanı kapsamında kalmaları nedeniyle Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından acele kamulaştırılmasına karar verildi.

Zerzevatçı Mahallesi Etabı'nın statüsü yeniden değerlendirildi

Resmi Gazete'de yer alan bir başka Cumhurbaşkanı kararı ile İstanbul Beykoz'da bulunan Zerzevatçı Mahallesi Etabı Doğal Sit Alanı'nın koruma statüsü yeniden değerlendirilerek, kesin korunacak hassas alan olarak tescil ve ilan edildi.

Yorumlar (0)
15
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?