banner39

banner35

Darbe direnişinin son gününde meydanlar doldu

Darbe girişimine tepki göstermek için gerçekleştirilen nöbetin son gününde vatandaşlar, yurt genelinde meydanları boş bırakmadı

Güncel 11.08.2016, 09:04 11.08.2016, 09:52
Darbe direnişinin son gününde meydanlar doldu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Yurt genelinde vatandaşlar, FETÖ'nün darbe girişimine tepki göstermek için gerçekleştirilen darbe karşıtı nöbetin son gününde de meydanları doldurdu.

İstanbul

FETÖ darbe girişimini protesto eden İstanbullular, son "demokrasi "nöbeti"nde de meydanları doldurdu. 

Taksim Meydanı'nda akşamın ilk saatlerinden itibaren toplanan binlerce vatandaş, çalınan marş ve şarkılara eşlik etti. 

Türk bayraklarının yanı sıra Azerbaycan ve Filistin bayrakları da bulunan vatandaşlar, "Adam İzindeyiz", "Kahraman Savaşçılar", "Dik Dur Eğilme" ve "Recep Tayyip Erdoğan" dövizleri taşıdı. 

Kısıklı 

Üsküdar Kısıklı'da da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konutunun önünde toplanan vatandaşlar, çeşitli sloganlar atıp tekbir getirdi. 

Kur'an-ı Kerim okunan alanda, son "demokrasi nöbeti" her zamankinden daha kalabalık bir vatandaş grubu tarafından sürdürülüyor. 

Silivri 

Silivri Uğur Mumcu Meydanı'nda toplanan vatandaşlar ise ellerinde Türk bayraklarıyla darbe girişimini protesto etti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi önündeki son nöbet

FETÖ darbe girişimi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi önündeki son "demokrasi nöbeti" ile protesto edildi. 

AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları tarafından Şehzadebaşı Camisi'nde, 15 Temmuz'daki darbe girişiminde şehit olan 240 kişi için mevlit programı düzenlendi. Mevlidin ardından, şehitler için okutulan 240 hatmin duası yapıldı.

Darbe girişiminin yaşandığı gece 17 vatandaşın şehit olduğu Saraçhane'deki İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin önünde 26 gündür devam eden "demokrasi nöbeti"nin sonuncusunda, binlerce vatandaş ellerindeki Türk bayrakları ve sloganlarla darbe girişimine tepki gösterdi. 

Vatandaşlar daha sonra alandaki dev ekranlardan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı konuşmayı ilgiyle izledi. 

İstanbul Valisi Vasip Şahin, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından milli iradeye sahip çıkan İstanbulların tuttuğu "demokrasi nöbeti"nin son gününde, vatandaşlarla bir araya geldi. 

Vali Şahin, yaptığı konuşmada, "15 Temmuz'daki duruşunuzla gelecek nesillere önemli bir miras bıraktınız. Bugün Çanakkale'yi anlattıkları gibi yarın da sizin 15 Temmuz kahramanlıklarınızı anlatacaklar." dedi.

Şahin, "O gece büyük bir badire atlatıldı. O gün sizler Cumhurbaşkanımızın bir sözüyle sağınıza, solunuza bakmadan sokaklara çıktınız, tankların, helikopterlerin ateşleri karşısında sadece yiğit göğüslerinizle bir destan yazdınız." şeklinde konuştu.

İzmir

FETÖ darbe girişiminin ardından İzmir Konak Meydanı'nda "demokrasi nöbeti" tutan vatandaşlar, nöbetin son gününde de meydanı doldurdu.

FETÖ'nün darbe girişiminde bulunduğu 15 Temmuz'dan bu yana Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla meydanlarda "demokrasi nöbeti" tutan vatandaşların coşkusu nöbetin son gününde de sürüyor.

Milli iradeye karşı 15 Temmuz'da yapılmak istenen darbe girişimine karşı 27 gündür meydanı boş bırakmayan vatandaşlar, ellerindeki Türk bayraklarıyla slogan atarak darbe girişiminde bulunanlara tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 11 anı defteri gönderilecek

AK Parti İzmir İl Başkanlığınca demokrasi nöbetinin başladığı günden bu yana meydanlardaki vatandaşların duygularını yazdığı 11 anı defteri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a gönderilecek.

Bursa

Bursa'da FETÖ darbe girişimine tepki gösteren vatandaşların "demokrasi nöbeti" devam ediyor.

Kentin çeşitli noktalarından AK Parti Bursa İl Başkanlığının da bulunduğu Şehreküstü semtindeki 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'na ellerinde Türk bayraklarıyla gelen vatandaşlar, slogan atıp, darbe girişimine karşı tepkilerini dile getirdi. Bazı vatandaşlar da dövizler taşıyarak darbe girişimini protesto etti.

Meydan ve çevresindeki yeşil alanlarda nöbete devam eden katılımcılar, Kuran-ı Kerim tilavetini dinleyerek darbe girişiminde şehit olanlar için dua etti. 

Eskişehir

Eskişehir Vilayet Meydanı'nda ellerinde Türk bayraklarıyla toplanan vatandaşlar saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı okudu. Vatandaşlar, şehit olanlar için okunan Kur'an-ı Kerim'i dinleyip, dua etti. Türk Kızılayı, ilçe belediyeleri, çeşitli kurum ve kuruluşlarca meydandakilere yiyecek ve içecek ikram edildi. Vatandaşlar, müzikler eşliğinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümeti destekleyen sloganlar attı. 

AK Parti Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, gazetecilere yaptığı açıklamada, 15 Temmuz'dan itibaren ilk günkü heyecan ve sevgiyle, yaşlısı, genciyle insanların alanlarda çok güzel bir birliktelik sağladığını belirterek, demokrasi nöbetine gelenlerin hiç usanmadan bu görevi yerine getirdiğini, bu durumdan mutluluk duyduğunu kaydetti.

Van

Van'da Beşyol Meydanı'nda toplanan binlerce vatandaş, ellerinde Türk bayrakları ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın posterleriyle darbe girişimini protesto etti. 

"Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Dik dur eğilme", "FETÖ'ye idam" sloganları atıp, darbecileri lanetleyen vatandaşlar, ülkenin birlik ve beraberliği için, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "bitti" diyene kadar alanları terk etmeyeceklerini belirtti. 

Çanakkale

Çanakkale'de İskele Meydanı'nda toplanan vatandaşlar, ellerindeki Türk bayraklarını sallayıp, slogan atarak darbe girişimine tepki gösterdi. Şehitler için saygı duruşunda bulunan ve İstiklal Marşı'nı okuyan vatandaşlara, hayırseverler tarafından pilav ve ayran ikram edildi. Katılımcılar demokrasi şehitleri için Kuran okuyup dua etti.

Çanakkale Valisi Hamza Erkal, 15 Temmuz gecesinden bu yana ''demokrasi nöbeti''ne katılan tüm vatandaşlara teşekkür etti. 

Balıkesir

Balıkesir'de Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine karşı vatandaşların "demokrasi nöbeti" sürüyor. 

Milli İrade Meydanı'nda İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan demokrasi nöbetinde, nöbetin son günü olması dolayısıyla 15 Temmuz'dan itibaren yaşanan olaylar Büyükşehir Belediyesi tarafından meydana kurulan dev ekrandan izletildi.

Türk bayraklarıyla meydanı dolduran vatandaşlar, darbe karşıtı sloganlar attı ve şehit düşenlere dua etti. Vatandaşlar gecenin ilerleyen saatlerine kadar çalınan müzikler, marşlar eşliğinde eğlendi.

Yalova

Yalova'da FETÖ darbe girişimine karşı vatandaşların "demokrasi nöbeti" sürüyor. 

Demokrasi nöbetinin son gününde Yalovalılar akşam saatlerinden itibaren 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı'na toplanmaya başladı. Darbe girişimin olduğu 15 Temmuz'dan bu yana meydanı boş bırakmayan vatandaşlar darbe girişimine tepki gösterdi. Ellerindeki Türk bayraklarıyla slogan atan vatandaşlar darbe girişiminde bulunanlar aleyhinde sloganlar attı. 

Kastamonu

Kastamonu’da Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan vatandaşlar, Kuran-ı Kerim tilaveti dinledi, darbe girişimi sırasında hayatını kaybeden ve yaralananlar için dua etti. 

Kastamonu Valisi Mesut Yıldırım, yaptığı konuşmada, bütün dünyanın Türkiye’yi izlediğini belirterek, bugüne kadar meydanlara çıkan vatandaşlara teşekkür etti.

Kütahya 

Kütahya'da binlerce vatandaş, "demokrasi nöbeti"nin son gününde ellerinde Türk bayraklarıyla meydanlara akın etti.

Zafer Meydanı'ndaki "demokrasi nöbeti", saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Kütahya Evliya Çelebi Mehter Takımı'nın konseriyle devam eden protesto gösterisinde, şehitler için Kur’an-ı Kerim okunarak dua edildi. 

Gösterilerde Kütahya Belediyesi Konservatuarı, halk müziği ve ezgi dinletisi sundu. 

Bilecik

Bilecik'te binlerce vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla Cumhuriyet Meydanı'nda bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan lehine slogan atan vatandaşlar, darbe girişimine tepki gösterdi.

Kur'an-ı Kerimi'n okunmasının ardından Bilecik Şeyh Edebali Tasavvuf Musiki Korosu ilahiler seslendirdi. Alandakiler, kurulan dev ekranda, Başbakan Binali Yıldırım ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Beştepe Cumhurbaşkanlığı Külliyesi bahçesinden vatandaşlara yaptığı hitabını dinledi.

Kocaeli

Kocaeli'de kentin çeşitli noktalarından İzmit'teki Perşembe Pazarı Alanı'na ellerinde Türk bayraklarıyla gelen vatandaşlar, darbe girişimine karşı tepkilerini dile getirdi. Bazı vatandaşlar da dövizler taşıyarak darbe girişimini protesto etti.

Meydanda nöbete devam eden katılımcılar, Kuran-ı Kerim tilavetini dinleyerek darbe girişiminde şehit olanlar için dua etti.

Bartın

Bartın'da Cumhuriyet Meydanı'nda ellerindeki Türk bayraklarıyla toplanan vatandaşlar, çalınan marşlar eşliğinde darbeyi protesto ederken, FETÖ aleyhinde slogan attı.

Zonguldak

Zonguldak ve Ereğli ilçesinde FETÖ darbe girişiminin protesto eden vatandaşlar, son "demokrasi "nöbeti"nde meydanları doldurdu.

Madenci Anıtı Meydanı'ndaki programda Türk bayrakları, pankart ve dövizlerle meydanı dolduran vatandaşlar, "Dik dur eğilme, bu millet seninle" sloganları attı. 

Diyarbakır

Diyarbakır, Elazığ, Batman, Mardin, Siirt ve Bingöl'de FETÖ darbe girişimine tepki gösteren vatandaşlar "demokrasi nöbeti"nin son gününde meydanları doldurdu. 

Kürtçe mevlit okundu. Terör örgütü PKK'nın Sur ile Mardin'in Kızıltepe ilçesindeki saldırılarına tepki gösterildi. "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganları atıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın konuşmaları sinevizyondan izletildi.

Elazığ

Elazığ'da vatandaşlar 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda bir araya geldi. Ellerinde Türk bayraklarıyla meydanı dolduran vatandaşlar, çalınan marşlar ve şarkılar eşliğinde slogan atarak, darbe girişimine tepki gösterdi.

Batman

Adalet Caddesi üzerinde 15 Temmuz'dan bu yana devam eden "demokrasi nöbeti"nin kapanış programında konuşan Batman Valisi Deniz, FETÖ ve terör örgütü PKK'ya tepki gösterdi. 

Vatandaşlara teşekkür eden Vali Deniz, dış güçlerin FETÖ'ye yaptıramadıklarını PKK terör örgütüne yaptırmaya çalıştığını söyledi. 

Mardin

Mardin'de vatandaşlar FETÖ'nün darbe girişimini protesto etti.

Siyasi parti, sendika ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile Suriyeli sığınmacıların da aralarında bulunduğu binlerce kişi, ellerinde Türk bayraklarıyla AK Parti İl Başkanlığı önünde toplandı.

Bugün meydana gelen terör saldırıları nedeniyle planlanan konser iptal edilirken nöbete gelen vatandaşlar, "Kahrolsun PKK" sloganları attı. 

Siirt

Kente bulunan siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerin de aralarında bulunduğu çok sayıda vatandaş, Valilik önünde bir araya geldi. Türk bayrakları taşıyan vatandaşlar, "Şehitler ölmez vatan bölünmez", "Dik dur eğilme millet seninle", "Siirt burada darbeciler nerede" ve "Darbeye karşı omuz omuza" şeklinde sloganlar attı.

Bingöl

Bingöl'de, FETÖ darbe girişimine tepki amacıyla vatandaşlar milli irade ve demokrasi nöbeti tuttu.

Ellerinde Türk bayraklarıyla 15 Temmuz Direniş Meydanı'nda bir araya gelen vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sevgi gösterisinde bulundu. Darbe girişimi ve terör saldırıları sonucu şehit olanlar için mevlit okundu, meydandaki ekrana "Başımız sağ olsun" ve "Kahrolsun PKK, kahrolsun bölücüler" yazıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'nın "demokrasi nöbeti" tutan vatandaşlara hitap ettiği konuşma canlı izlendi. 

Trabzon

Trabzon Atatürk Alanı'ndaki AK Parti İl Başkanlığı önünde gerçekleştirilen program, İl Müftülüğü görevlilerinin Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Duaların edildiği demokrasi nöbetinde, vatandaşlar darbe girişiminde bulunanlar aleyhine sloganlar attı.

Ordu

Ordu Büyükşehir Belediyesi önünde ellerinde Türk bayraklarıyla toplanan vatandaşlar, din görevlileri tarafından okunan Kur'an-ı Kerim'i dinledi. 

Bayburt

Cumhuriyet Caddesi üzerindeki Bayburt Valiliği önünde tekrar bir araya gelen vatandaşlar, demokrasi nöbetini sürdürdü. Bayburt Valiliği önünde toplanan vatandaşlara İl Müftülüğü görevlilerince Kur'an-ı Kerim ve ilahiler okundu. Daha sonra İl Müftüsü Kemalettin Aksoy, dua etti.

Artvin

Artvin'de Valilik Meydanı'nda toplanan vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla çeşitli sloganlar attı. Erzurum Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı'nın sahne aldığı programda, ilahi ve ezgiler seslendirildi. 

Rize

Rize'de ellerinde Türk bayraklarıyla meydanda bir araya gelen vatandaşlar, Başbakan Binali Yıldırım ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ankara'daki konuşmasını dev ekrandan takip etti. Burada vatandaşlar Cumhurbaşkanı Erdoğan lehine sloganlar attı. 

Gümüşhane

FETÖ’nün 15 Temmuz’daki darbe girişiminin ardından Gümüşhane’de başlatılan demokrasi nöbetine vatandaşlar devam etti.

Giresun

Giresun'da Atatürk Meydanı'nda vatandaşlar demokrasi nöbetini sürdürdü. Sivil toplum örgütleri ise meydandaki çadırlarda demokrasi nöbetini devam ettirdi. Vatandaşların demokrasi nöbetine Giresun Valisi Hasan Karahan da destek verdi.

Uşak

Uşak'ta, 15 Temmuz Şehitleri Meydanı'nda toplanan vatandaşlar, ellerindeki Türk bayraklarıyla FETÖ darbe girişimine karşı "demokrasi nöbeti"ni tamamladı. 

Havanın kararmasıyla belediye binası önünde toplanan vatandaşlar, ellerindeki Türk bayraklarıyla, mehteran takımı eşliğinde İsmet Paşa Caddesi üzerinden kent meydanına yürüdü.

Uşaklılar, darbe karşıtı slogan ve dualarla FETÖ'nün darbe girişimini protesto etti.

Çankırı

Çankırı'da vatandaşlar, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlattıkları "demokrasi nöbeti"nin son gününde Belediye Meydanını doldurdu. 

Belediye Meydanı'nda toplanan ve ellerinde Türk bayrakları ile dövizler bulunan binlerce kişi, "Dik dur eğilme, bu millet seninle", "Vatan sana canım feda" sloganları attı. Kur'an-ı Kerim okunduktan sonra darbe girişiminde şehit olanlar için dua edildi.

Yozgat

Yozgat'ta ellerinde pankartlar ve Türk bayraklarıyla akşam saatlerinde Sürmeli anıtı önünde toplanan vatandaşlar, Yozgat Belediyesi mehter takımı eşliğinde Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüdü. Burada şehitler için saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşını okudu. 

Daha sonra Kuran-ı Kerim okunan ve dua edilen programda, FETÖ aleyhine slogan atıldı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sevgi gösterisinde bulunuldu.

Kayseri

Kayseri'de, ellerinde Türk bayraklarıyla Cumhuriyet Meydanı'nda bir araya gelen vatandaşlar, FETÖ aleyhine slogan attı.

Kırıkkale

Kırıkkale'de Cumhuriyet Meydanı'nı dolduran vatandaşlar, Kırıkkale Belediyesi mehteran takımı eşliğinde ellerindeki Türk bayraklarıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan için "Dik dur eğilme, Kırıkkale seninle", "Ne mutlu Türk'üm diyene" sloganı attı. 

Sivas

Sivas Cumhuriyet Meydanı'nda ellerinde Türk bayraklarıyla toplanan vatandaşlar, FETÖ'ye tepki göstererek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sevgi gösterisinde bulundu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan için slogan atılan programda Kuran-ı Kerim okundu.

Niğde

Niğde’de, ellerinde Türk bayraklarıyla Cumhuriyet Meydanı'nda bir araya gelen vatandaşlar, darbe girişiminde bulunan FETÖ aleyhinde slogan attı.

Kırşehir

Kırşehir Cacabey Meydanı'nda toplanan vatandaşlar, 15 Temmuz'da yaşanan darbe girişiminin ardından başlatılan demokrasi nöbetini sürdürdü.

Ellerinde Türk bayraklarıyla demokrasi nöbetinin tutulduğu meydanı dolduran vatandaşlar, şehitler için okunan Kuran-ı Kerim'i dinledi. 

Nevşehir

Nevşehir'de, FETÖ'nün darbe girişimini protesto etmek isteyen vatandaşlar, Diriliş Meydanı'nda biraya gelerek son "demokrasi nöbeti"ne katıldılar. 

Ellerinde Türk bayrakları ve darbe girişimini kınayan pankartlarla alana gelen yaklaşık 15 bin kişi, Nevşehir Belediyesi mehter takımı tarafından seslendirilen marşlara eşlik etti.

Hakkari

Hakkari’nin Şemdinli ve Çukurca ilçelerinde, FETÖ darbe girişimine tepki gösteren vatandaşların "demokrasi nöbeti" sona erdi. 

Şemdinli Kaymakamlığınca düzenlenen program kapsamında Cumhuriyet İlkokulu bahçesinde bir araya gelen vatandaşlar okunan mevlid-i şerifi dinledi, şehitler için dua etti.

Sakarya

Sakarya'da demokrasi nöbetinin son gününde binlerce vatandaş Demokrasi Meydanını doldurdu. Mitingde darbe girişimi sırasında hayatını kaybedenler için dualar edildi, Kur'an-ı Kerim okundu. 

Ellerinde Türk bayraklarıyla çalan şarkılara eşlik eden vatandaşlar, darbe girişimini protesto etti. 

Edirne

Saraçlar Caddesi'ndeki Atatürk Anıtı önünde devam eden "demokrasi nöbeti"nde, Edirne Valiliği Mehter Takımı konser verdi. Türk bayrakları taşıyan vatandaşlar, mehter takımının çaldığı marşlara eşlik etti. 

Kırklareli

Kırklareli'nde Vilayet Meydanı'nda toplanan vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla çeşitli sloganlar atarak, darbe girişimine tepki gösterdi. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunduğu "demokrasi nöbeti"nde dualar edildi. Roman vatandaşlardan oluşan mehter takımı da gösteri sundu. 

Tekirdağ 

Tekirdağ Valiliği önünde "demokrasi nöbeti" için toplanan vatandaşlar, saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı okudu. "Demokrasi nöbeti"nde, FETÖ'nün darbe girişimine karşı koyarken şehit olanlar için dualar edildi. 

Denizli

Denizli’de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki amacıyla başlatılan demokrasi nöbetine, Dombıra'nın bestecisi Arslanbek Sultanbekov da katıldı.

Sivil toplum kuruluşlarının öncülüğünde 15 Temmuz Şehitler Meydanı'nda bir araya gelen vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla darbe girişimine tepki gösterdi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümeti destekleyen sloganlar attı.

Dombıra'nın bestecisi Arslanbek Sultanbekov da demokrasi nöbetinin son gününde Denizlililerle buluştu. Demokrasi nöbetine destek veren Sultanbekov, meydanda sahne aldı.

Aydın

Aydın'da Atatürk Kent Meydanı'nda toplanan çok sayıda kişi, ellerinde Türk bayraklarıyla, "Dik dur eğilme bu millet seninle", "Şehitler ölmez vatan bölünmez", "Darbeye hayır", "Ne mutlu Türküm diyene" sloganları attı. 

Meydanın bazı noktalarına, "Vatan için nöbetteyiz", "Darbeler geride kaldı", merhum başbakanlardan Adnan Menderes ve Turgut Özal ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğraflarının yer aldığı "Milletin Adamları" yazılı pankartlar asıldı.

İncirliova ilçesinde darbe girişimini protesto etmek isteyen çiftçiler, traktörle yağmura rağmen konvoy oluşturdu.

Antalya

Cumhuriyet Meydanı'nda demokrasi nöbetine katılan vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım'ın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi bahçesinden canlı yayınlanan konuşmalarını kurulan ekrandan takip etti.

Antalya'nın Alanya ilçesinde taksiciler ve nakliyeciler darbe girişimine tepki göstermek amacıyla konvoy oluşturdu.

Muş

Muş'ta Belediye Meydanı'nda ellerinde Türk bayraklarıyla toplanan vatandaşlar, tekbir getirip slogan atarak darbe girişimini protesto etti.

Daha sonra dev Türk bayrağı açarak Valilik önüne kadar yürüyen grup, nöbeti burada sürdürdü.

Bitlis

AK Parti Bitlis İl Başkanlığı önündeki "demokrasi nöbeti"nde slogan atan vatandaşlar, darbe girişimine tepki gösterdi.

Tekbir getiren grup, "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Dik dur eğilme", "FETÖ'ye idam" sloganları attı.

Hakkari

Hakkari Valiliği önünde toplanan vatandaşlar, 15 Temmuz'daki darbe girişiminde şehit olanlar için dua etti.

Zaman zaman slogan atan katılımcılar, meydana kurulan dev ekrandan darbe girişimi gecesi yaşananların görüntülerini izledi.

Vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seslendirdiği şiirleri de dinledi.

Manisa

Manisa Cumhuriyet Meydanı'ndaki demokrasi nöbetinde darbe girişimi sırasında yaşamını yitirenler için saygı duruşundu bulunuldu, İstiklal Marşı ve ardından Kur'an-ı Kerim okundu.

Demirci ilçesinde 26 gündür devam eden demokrasi nöbeti, Belediye hizmet binası önünde tamamlandı.

Kırlareli

Kırklareli'nde Vilayet Meydanı'nda sürdürülen demokrasi nöbeti'nin sona ermesiyle Kırklareli Valisi Esengül Civelek, Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz, İl Emniyet Müdürü Mehmet Emin Akay, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Selahattin Acara, AK Parti İl Başkanı Alper Çiler, Merkez İlçe Başkanı Kayhan Türköz'ünde aralarında bulunduğu grup, ellerindeki Türk bayraklarıyla ''Şehitler ölmez vatan bölünmez'', ''Recep Tayyip Erdoğan'' şeklinde sloganlar atarak İl Emniyet Müdürlüğü binasına yürüdü.

Düzce

Düzce'de "demokrasi nöbeti" tutan vatandaşlar, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösterdi.

Anıtpark Meydanı'na ellerinde Türk bayrakları ve dövizlerle gelen vatandaşlar, darbe girişimine karşı tepkilerini dile getirdi.

Muğla

Muğla Cumhuriyet Meydanı ve Isparta'daki Hükümet Meydanındaki demokrasi nöbetlerinde, aralarında sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin de bulunduğu çok sayıda vatandaş, Türk bayrakları ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın posterleriyle darbe girişimine tepki gösterdi.

Isparta 

Isparta Valisi Şehmus Günaydın ise Hükümet Meydanı'nda vatandaşlarla sohbet etti. Daha sonra gazetecilere açıklama yapan Günaydın, FETÖ'nün darbe girişimine karşı Türk halkının gösterdiği mücadelenin tarihe altın harflerle, ihanet çetesinin alınlarına ise kara bir leke olarak yazılacağını söyledi.

Gaziantep

Gaziantep'te ellerinde Türk bayraklarıyla Demokrasi Meydanı'nda bir araya gelen ve FETÖ aleyhine slogan atan vatandaşlar, darbe girişimi sırasında şehit olanlar için dua etti.

Şanlıurfa

Şanlıurfa'da Haliliye Belediyesi tarafından Rabia Meydanı'nda düzenlenen "Seccadeni Al Gel" etkinliğine katılan çok sayıda vatandaş, yatsı namazını kıldı.

Etkinlikte, şehitler için Kur'an-ı Kerim okundu, dualar edildi.

Çocuklar ve kadınların da katıldığı demokrasi nöbetinde, FETÖ aleyhine sloganlar atıldı.

Malatya

Malatya Valiliği ve Yeni Cami önünde ellerinde Türk bayraklarıyla demokrasi nöbeti tutan vatandaşlar, meydanda çalınan mehter marşları ve ilahilere eşlik etti.

Kahramanmaraş

Kahramanmaraş'ta Kent Meydanı'nda toplanan vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım'ın konuşmalarını alanda kurulan dev ekrandan izledi.

Adıyaman

Adıyaman'da Valilik önündeki meydana Türk bayrakları ve Cumhurbaşkanı Erdoğan posterleriyle gelen vatandaşlar, darbe girişimini protesto etti.

Kilis

Kilis'te, Valilik ve belediye yetkililerinin çağrısı üzerine ellerinde Türk bayraklarıyla Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan farklı etnik kökenlere mensup kişiler, slogan atarak tekbir getirdi.

Vatandaşlar, Valiliğin kurduğu "demokrasi standı"nda, darbe girişimiyle ilgili düşüncelerini yazdı.

Erzurum

Erzurum Yakutiye Kent Meydanı'nda toplanan binlerce kişi, son nöbette FETÖ'nün darbe girişimini lanetleyerek marşlar söyledi. Meydanda bulunan vatandaşlar, FETÖ aleyhinde slogan attı. 

Daha sonra Kur'an-ı Kerim ve ilahiler okundu, darbe girişimi sırasında hayatını kaybedenler için dua edildi.

Kars

İl Emniyet Müdürlüğü önüne ellerinde Türk bayraklarıyla gelenler, darbe girişimine karşı tepkilerini dile getirdi. Meydanda nöbete devam eden vatandaşlar, Kur'an-ı Kerim tilavetini dinledi, darbe girişiminde şehit olanlar için dua etti.

Ağrı

Ağrı'da, darbe girişimine karşı vatandaşlar, demokrasi nöbetini Valilik binası önünde devam ettirdi. Ellerindeki Türk bayraklarını sallayıp slogan atarak darbe girişimine tepki gösterenler, şehitler için Kur'an-ı Kerim okudu ve dua etti. 

Kahramanmaraş

Kahramanmaraş'ın Onikişubat İlçesi Belediyesi, 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından 27 gündür demokrasi nöbeti tutanlara "Milli İrade Nöbeti Beratı" verdi.

Aksaray

Aksaray Kent Meydanı'nda akşam namazının kılınmasıyla başlayan programda Türk bayrakları, pankart ve dövizlerle meydanı dolduran vatandaşlar, "Dik dur eğilme, bu millet seninle" sloganı attı. 

Kur'an-ı Kerim okunan, ilahiler seslendirilen etkinlikte, belediye vatandaşlara ikramda bulundu. Daha sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmalarından ve 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimine ilişkin hazırlanan görüntülerden kesitler sunuldu. Yatsı namazından sonra, meydandaki Kurşunlu Camisi'nde şükür namazı kılındı.

Karaman

Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda toplanan vatandaşlar, ellerinde Türk bayrakları ile darbe girişimini protesto etti. 

Vatandaşlar, "Recep Tayyip Erdoğan", "Darbeye hayır", "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", sloganları atıp darbecileri lanetledi. 

Konya

Konya Mevlana Meydanı'na ellerinde Türk bayrakları ve pankartlarla gelen binlerce vatandaş, burada sloganlar atarak darbe girişimini protesto etti. 

Konyalılar, "Dik dur, eğilme, bu millet seninle" ve "Vur vur, inlesin, Pensilvanya dinlesin" sloganları attı. Alan içerisinde kurulan platformda vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Yıldırım'ın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki konuşmalarını canlı yayından ilgiyle izledi. 

Afyonkarahisar

Afyonkarahisar'da Anıtpark önünde akşam namazının kılınmasıyla başlayan programda ellerinde Türk bayraklarıyla meydanı dolduran vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Erdoğan lehine slogan attı.

Adana

Adana'da vatandaşlar, FETÖ darbe girişimine karşı sürdürdükleri "demokrasi nöbeti"ni sahur yaparak sonlandırdı.

Uğur Mumcu Meydanı'nı dolduran katılımcıların büyük bölümü alandan ayrılarak, AK Parti İl Başkanlığı önünde bekleyişlerini sürdürdü.

Parti binası önünde oluşturulan alanda Kur'an-ı Kerim okundu, ilahiler seslendirildi, şükür namazı kılındı.

Yorumlar (0)
22
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?