banner15

Darbe girişimine sanatçılardan tepkiler

Ahmet Yenilmez ve Özdemir Erdoğan, yapılan darbe girişimini kınadı.

Darbe girişimine sanatçılardan tepkiler

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ahmet Yenilmez ve Özdemir Erdoğan, yapılan darbe girişimini kınadı. 

Tiyatro, dizi ve sinema oyuncusu Yenilmez yaptığı açıklamada, TRT'nin düzenlediği "Genç Girişimciler" ödül töreninde olduğu sırada olayları birebir yaşadığını ve yaşananların darbe girişiminden daha ötesinde bir durum olduğunu dile getirdi.

"BU DURUM HAYIRLAR GETİRECEKTİR"

Müzisyen, caz sanatçısı, söz yazarı ve besteci Özdemir Erdoğan ise yaşananların çok üzücü olduğunu belirterek, "Milletimize geçmiş olsun. Milletimiz kendi iradesiyle kendi kaderini çizdi. Bu da gururlanılacak bir şey. 'Türk milletinin üzerinde ölü toprağı var' diyenler çok mahcup olacak. Milletimiz, Cumhurbaşkanımızın çağrısı ve kendi inisiyatifleriyle korkusuzca tankların üzerine çıktı. Bu durum hayırlar getirecektir." ifadelerini kullandı.

Sanatçı Orhan Hakalmaz AA muhabirine yaptığı açıklamada, darbe görmüş, darbenin her türlü zararını yaşamış, Türkiye'yi nasıl geri götürdüğüne şahit olan bir neslin mensubu olduğunu belirterek, "Benim fikrimi ve yaşanmışlıklarımı kale alan, kişi değil ilke peşinde olan bütün kardeşlerime sesleniyorum, hükümetimizi biz seçer biz indiririz." dedi.

"MİLLET OLARAK BİRLİK VE BERABERLİK GÜNÜDÜR"

Sanatçı Bekir Ünlüataer ise, Türkiye'nin bu sıkıntılı günleri atlatacağına inandığını ifade ederek, "Millet olarak birlik ve beraberlik günüdür. Şehitlerimize rahmet, yararlılara şifa dilerim." diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2016, 16:45
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35