banner39

Darbe komisyonu uzmanına 'ByLock'tan ihraç

15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu'na MASAK tarafından uzman olarak görevlendirilen Ali Temizer'in son KHK ile devlet memuriyetinden ihraç edildiği ortaya çıktı. Temizer'in, ByLock kullanıcısı olduğu tespit edildi.

Güncel 24.11.2016, 16:12 24.11.2016, 18:11
Darbe komisyonu uzmanına 'ByLock'tan ihraç

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Yaklaşık 2 aydır çalışan ve bugüne kadar 18 toplantı yapan 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu'nda görev yapan MASAK uzmanının Kanun Hükmünde Kararname ile memurluktan ihraç edildiği ortaya çıktı.

Al Jazeera'nin özel haberine göre, Temizer'in ByLock kullancısı olduğu tespit edildi ve Gülen Örgütü ile irtibatı nedeniyle ihraç edildi.

SON KHK İLE DARBE KOMİSYONU UZMANINA İHRAÇ

Komisyonun MHP'li üyesi Mehmet Erdoğan 21 Kasım 2016 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile komisyonda MASAK uzmanı olarak görevlendirilen Ali Temizer'in devlet memuriyetinden ihraç edildiğini söyledi. Erdoğan, "Bu arkadaşı burada kim görevlendirdi?" diye sordu.

Erdoğan'ın bu sözlerinin ardından komisyonun CHP'li üyesi Aykut Erdoğdu, "Komisyon uzmanı FETÖ'cülükten mi atıldı? Eyvah eyvah" dedi.

MASAK uzmanı Ali Temizer'in, hafta başındaki KHK'da Maliye Bakanlığı tarafından 32.sırada maliye uzmanlığı görevinden ihraç listesinde olduğu tespit edildi.

Komisyon Başkanı Reşat Petek ise bu konuda milletvekillerine öncelikle "isim söylenmemesi gerekiyordu" uyarısı yaptı. Petek, Ali Temizer'in kurumunca görevlendirilen bir isim olduğunu ve komisyonda bir hafta çalıştığını söyledi. Daha sonra kurumunun komisyona "Değiştirmemiz gerekiyor" dediğini aktardı. Petek "Bizde çalışmadığı dönemde açığa alındığını sonradan öğrendik" dedi.

Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?