banner15

Darbeci Yüzbaşı'nın cenazesini ailesi reddetti

İstanbul Acıbadem’de darbecilere direnen Muhtar Mete Sertbaş’ı katleden ve özel harekât polisleri tarafından öldürülen darbeci Yüzbaşı Karabekir'in ailesi, cenazesini kabul etmedi

Darbeci Yüzbaşı'nın cenazesini ailesi reddetti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

15 Temmuz akşamı İstanbul Acıbadem’de darbecilere karşı direnen Muhtar Mete Sertbaş’ı katleden ve özel harekât polisleri tarafından öldürülen darbeci Yüzbaşı Mehmet Karabekir'in ailesi, cenazesini reddetti.

Darbe girişimi gecesi Türkiye'nin stratejik kurumlarından Türk Telekom'u ele geçirmek isteyen cuntacı yüzbaşı Karabekir, İstanbul Acıbadem’de darbecilere direnen Muhtar Mete Sertbaş’ı haince katletmişti.

Daha sonra özel  harekat polisleriyle çatışmaya giren darbeci Yüzbaşı Mehmet Karabekir ve askerleri, etkisiz hale getirilmişlerdi.

CENAZESİNİ İSTEMİYORUZ

Cuntacı Yüzbaşı Mehmet Karabekir'in kardeşi Murat Karabekir ailelerinden böyle biri çıktığı için büyük üzüntü içinde olduklarını söyledi. Mehmet Karabekir'in cenazesini dahi istemediklerini belirten Murat Karabekir ''Bu yapılan malûm saldırılara bizim de ailemizden katılan bir şerefsiz olmuştur. Bunu değiştirme şansımız ne yazık ki yok. Biz aile olarak bunu asla desteklemiyoruz. Sonuna kadar reddediyoruz. Varsa cenazesini de istemiyoruz. Bütün insanlar gibi biz de bu durumdan üzgünüz'' dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2016, 14:02
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48