banner15

Darülaceze'de bayram mutluluğu

Darülaceze sakinleri, Şarkıcı Fatih Erkoç ve Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün ziyareti ile bayramlaşmanın sevincini yaşıyor

Darülaceze'de bayram mutluluğu

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Darülaceze sakinleri, ziyaretlerine gelen yakınları ve vatandaşlarla bayramlaşmanın sevincini yaşıyor. Darülaceze sakinlerinin bugünkü ziyaretçileri arasında Şarkıcı Fatih Erkoç ve Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül de vardı.

Çeşitli sebeplerden dolayı Darülacezeye yerleşen yaşlılar, gerek yakınlarının gerekse onları ziyaret etmeye gelen vatandaşların bayramın ilk gününde yanlarında olmasından mutluluk duyuyor.

Yaşlandıktan ve emekli olduktan sonra Darülaceze kurumana yerleşen ve hayatlarının geri kalan kısmını burada geçiren yaşlı ve bakıma muhtaç kişiler, bayramlarda da olsa hatırlanmaktan oldukça mutlu. Ramazan Bayramı'nın ilk gününde Darülacezeye akın eden vatandaşlar ve yaşlı yakınları ise bayramlaşmak için sıraya girdi. Darülaceze sakinlerine çeşitli hediyeler sunan ve şeker dağıtan ziyaretçiler, bir müddet onlarla sohbet ederek hasret giderdi.

DEVLET ERKANINDAN HUZUREVİNE ZİYARETİ

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde, Ramazan bayramı kutlamaları çerçevesinde devlet erkânı Çorlu Huzurevi'ne bayram ziyareti yaptı.

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları sonrasında Çorlu Kaymakamı Ali Dursun, Çorlu Belediye Başkan Vekili Serhad Çatalkaya, 5. Kolordu ve Garnizon Komutanı Korgeneral Nazım Altıntaş, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Tekirdağ Milletvekili Bülent Belen, Çorlu Müftüsü Nazmi Söğüt, resmi kurumların temsilcileri, muhtarlar, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve basın mensuplarıyla birlikte Çorlu Huzurevi'ne bayram ziyaretinde bulundu.

Kaymakam Dursun, Huzurevi sakinleriyle tek tek bayramlaşarak hayırlı bayramlar diledi. Huzurevi sakinleri de ziyaretten memnun kalırken misafirlerine, ceviz, kuru kayısı, kuru incirden oluşan çerez, bayram şekeri ve çay ikram etti.

FATİH ERKOÇ'TAN KOMŞUSUNA ZİYARET

Emekli öğretmen olan ve hayatta hiç kimsesi olmayan İlhan Gündoğdu'nun ziyaretine ise komşusu olan Fatih Karakoç ve eşi geldi. Eşinin emekli öğretmen İlhan hocanın elinde büyüdüğünü ve fırsat buldukça da onu ziyarete geldiklerini dile getiren Karakoç, "Eşim İlhan hocanın elinde büyümüş. Küçükken üst katında oturuyormuş ve komşuluk yapıyorlarmış. İlhan hocanın hayatta kimsesi olmadığı için de eşimle birlikte 2 ayda bir ziyarete geliyoruz. Ramazan bayramının ilk gününde İlhan hanımı yalnız bırakmak istemedik. Hem ziyaret ettik hem de hasret giderdik " şeklinde konuştu.

Darülacezeyi ziyaret edenler arasında bulunan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ise, ziyareti sonrası yaptığı açıklamada iki bayramı aynı anda kutlamanın mutluluğu içinde olduklarını belirtti. Ramazan Bayramı ve 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın aynı güne gelmesini çok güzel bir tesadüf olarak niteleyen Sarıgül, "Bu iki güzel günü aynı anda yaşamak büyük bir mutluluk. Bu mutlu günde Darülaceze sakinlerini ziyaret ederek onlarla birlikte olmak da çok güzel." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2011, 17:58
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35