banner15

Davulcular 'mani' testinden geçti

Isparta'da ramazan ayı boyunca görev yapacak olan davulcular mani ve ritm seçmelerine katıldı

Davulcular 'mani' testinden geçti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Isparta Belediyesince oluşturulan komisyon, ramazan ayı boyunca görev yapacak olan davulcuları mani ve ritm testinden geçirdi.

Ramazan ayında sahur vakitleri görev yapacak olan davulcuların belirlenmesi amacıyla oluşturulan komisyon, Isparta Belediyesi Zabıta Müdürlüğü binasında görev yapmak isteyen davulcuları teste tabi tuttu. 60 kişinin başvurduğu seçmelerde davulculara mani söyletildi, çalınan davulun ritmine bakıldı.

Yapılan değerlendirmenin ardından 11 davulcu elendi, 49 kişinin ise istenilen düzeyde olduğu belirlendi.

Zabıta Müdürü İsmail Cemil Aydoğdu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Isparta Belediyesi olarak ramazan ayı hazırlıklarını tamamladıklarını söyledi.

Yapılan seçimler sonrasında kutsal ayda görev yapacak olan davulcuları belirlediklerini ifade eden Aydoğdu, "Arkadaşlarımız kutsal bir görev yapacaklar. Bu bir gelenek haline gelmiş. Geleneklerimize sahip çıkmak Türk milletinin özünde var. Geleneği en iyi şekilde yaşatmak için işin erbabı olan arkadaşlarımızı aralarından seçtik." dedi.

Aydoğdu, seçilenlerin arasında 40 yıldır bu işi yapanların yanı sıra bu işe yeni başlayanların da bulunduğunu ifade ederek, bu şekilde bir kaynaşma ortamını sağlamaya çalıştıklarını kaydetti.

Seçilen kişilere yaka kartları dağıtarak korsan davulcuların önüne geçmek istediklerini vurgulayan Aydoğdu, vatandaşların korsan davulculara itibar etmemesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2016, 15:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48