banner15

Davutoğlu Eyüp Sultan'dan veda etti

Başbakan Davutoğlu Eyüp Sultan'da cuma namazından sonra cemaatle helalleşerek dua istedi

Davutoğlu Eyüp Sultan'dan veda etti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, cuma namazını Eyüp Sultan Camii'nde kıldı. Cemaatten helallik istedi.

Namazın ardından cami hoparlöründen cemaate seslendi. Besmele çekerek konuşmasına başlayan Başbakan, "Bizi Ebu Eyyüb El-Ensari'nin huzurunda buluşturan Rabbim'ize hamdolsun. Cumanız mübarek olsun. Haklarınızı helal ediniz. İnşallah dünyada ve ahirette şehadetiniz bizim için de rehber olur. Allah iki Cihan saadeti versin. Hepimizi cennet-i alada buluştursun, Hz. Muhammed'in sancağı altında. Haklarınızı helal ediniz, Cumanız mübarek olsun. Allah razı olsun" dedi.

Helallik alan Başbakan ardından da cemaatle tokalaştı. Bu sırada uzun kuyruklar oluştu. Cami imamı, "Öpmeden sadece tokalaşalım" uyarısında bulunmak zorunda kaldı.

TÜRBEDE DUA ETTİ

Ebu Eyyüb el-Ensari'nin türbesinde dua eden Başbakan Davutoğlu ardından dışarı çıktı. Kendisine sevgi gösterisinde bulunanlar "Türkiye seninle gurur duyuyor" şeklinde slogan attı.

İstanbul Valisi Vasip Şahin ve Ak Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temircu'nun eşlik ettiği Davutoğlu, yakındaki bir lokantaya gitti. Lokantada mercimek çorbası içen, kuzu şiş yiyen Başbakan ardından kalabalık arasından makam aracına binerek Eyüp Sultan'dan ayrıldı.

Hükümeti kurar kurmaz İstanbul'a gelen Davutoğlu, 5 Eylül 2014'te de Eyüp Sultan Camii'nde sabah namazı kılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2016, 18:03
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48