banner39

Davutoğlu: Her terör örgütü bizden aynı cevabı alacak

Başbakan Davutoğlu "Hangi amaç ve kaynaktan beslenirse beslensin her terör örgütü bizden aynı cevabı alacak" dedi

Güncel 23.07.2015, 08:28 23.07.2015, 08:28
Davutoğlu: Her terör örgütü bizden aynı cevabı alacak

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ceylanpınar'da iki polisin katledilmesine ilişkin, "Bu hain saldırının fail ya da faillerinin en kısa zamanda yakalanarak adalete teslim edileceğinden kimsenin şüphesi olmasın" açıklamasında bulundu.

Davutoğlu, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Bakanlar Kurulu'nda bugün, Suruç'taki saldırıyı ve bundan sonra sınırda alınacak ilave önlemleri detaylı bir şekilde ele aldıklarını bildirdi.

Başbakan Davutoğlu, "Gençlerin canına kasteden IŞİD ya da kalleşçe polisimize, askerimize, masum vatandaşlarımıza kurşun sıkan PKK, hangi amaç ve kaynaktan beslenirse beslensin her terör örgütü bizden aynı cevabı alacak" ifadesini kullandı.

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde iki polisin katledilmesine dair, güvenlik güçlerinin soruşturmayı çok yönlü olarak sürdürdüğünü belirten Davutoğlu açıklamasında şunları kaydetti:

"Bu hain saldırının fail ya da faillerinin en kısa zamanda yakalanarak adalete teslim edileceğinden kimsenin şüphesi olmasın. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?