Davutoğlu İngiltere'ye gidiyor

İngiltere'de 16. Türkiye Yatırım Konferansı'nın açılışında konuşacak Davutoğlu, İngiltere'de yaşayan Türk ve Müslüman toplumu temsilcileriyle de bir araya gelecek

Davutoğlu İngiltere'ye gidiyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 18-19 Ocak'ta Birleşik Krallık'ı ziyaret edecek.

Başbakanlık'tan yapılan açıklamaya göre, Davutoğlu, ziyareti çerçevesinde, Birleşik Krallık Başbakanı David Cameron'la bir görüşme gerçekleştirecek.

Görüşmede ikili ilişkilerin yanı sıra, Kıbrıs'taki müzakere süreci, Suriye ve Irak'taki durum başta olmak üzere, bölgesel ve uluslararası meseleler, terörizmle mücadele alanında iş birliği konularının ağırlıklı olarak ele alınması öngörülüyor.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, ayrıca, Bank of America Merrill Lynch tarafından düzenlenecek 16. Türkiye Yatırım Konferansı'nın açılış konuşmasını yapacak, Bloomberg, Goldman Sachs ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'nun tertiplediği etkinliklerde iş çevrelerine hitap edecek.

İngiltere'de yaşayan Türk ve Müslüman toplumu temsilcileriyle de bir araya gelecek Davutoğlu, Chatham House'da düzenlenecek yuvarlak masa toplantısında, bölgesel ve uluslararası gelişmelere dair görüşlerini katılımcılarla paylaşacak.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2016, 11:09
banner53
YORUM EKLE

banner39