Davutoğlu; ' terörle mücadele kaosu önledi'

Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Eğer biz bu terör dalgasına gerekli tepkiyi vermemiş ve terörle mücadeleyi başlatmamış olsaydık, Türkiye bugün birilerinin bazı merkezlerde planladığı bir kaosa sürüklenebilirdi" dedi

Davutoğlu; ' terörle mücadele kaosu önledi'

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Afyonkarahisar'da AK Parti'nin 24. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda konuştu. Davutoğlu, "Terörle mücadeleyi başlatmasaydık Türkiye kaosa sürüklenebilirdi" ifadelerini kullanarak şu an yürütülen operasyonların haklılığını savundu.

AK Parti istişare kampının açılışında açıklamalarda bulunan Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Gücünü milletten alan bir parti olarak AK Parti bugün 14. hizmet yolundadır. İlk günkü aşkla milletimizin Türkiye'nin hizmetindeyiz. Bizi hiç bir güç bizi millet yolundan ayıramayacaktır" dedi.

AK Parti'nin 7 Haziran seçimlerinden birinci parti olarak çıkmasına rağmen iktidar olamadıklarını hatırlatan Davutoğlu, "Anayasanın açık hükmüne rağmen CHP ve MHP elini taşın altına koymadı, sorumluluktan kaçtılar. Biz bir yandan bu sıkıntılı dönemin sona ermesi için çaba harcadık diğer taraftan seçim meydanlarını doldurduk. İlerde çok daha iyi tahlilleri yapılacaktır. 7 Haziran - 1 Kasım arası çok kritik günler geçirdik. O dönemin ne kadar kritik olduğunu yaşayanlar bilir" ifadelerini kullandı.

"TÜRKİYE KAOSA SÜRÜKLENEBİLİRDİ"

Davutoğlu, Afyonkarahisar'da AK Parti'nin 24. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, terör örgütüne yönelik operasyonlara da değindi. AK Parti'nin kaosa izin vermediğini belirten Davutoğlu, "2 seçim arasındaki 5 kritik kavşağı anlımızın akıyla döndük" dedi.

Davutoğlu, "Eğer biz bu terör dalgasına gerekli tepkiyi vermemiş ve terörle mücadeleyi başlatmamış olsaydık, Türkiye bugün birilerinin bazı merkezlerde planladığı bir kaosa sürüklenebilirdi. Türkiye'nin kaosa sürüklenmesine izin vermedik, vermeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Davutoğlu sözlerine şöyle devam etti: "81 ilin 78'inden milletvekili çıkarırken, sadece 3 ilimizden milletvekili çıkaramadık ama geçen MYK'da arkadaşlarla karar aldık; bu illerimizdeki vatandaşlarımız da müsterih olsunlar hiçbir şekilde sahipsiz oldukları kanaatine düşmesinler. AK Parti olarak onları da sahipsiz bırakmıyoruz. Aldığımız kararla, Tunceli, Şırnak ve Hakkari illerimize Meclis grubumuzundan ikişer milletvekili atayarak, onları o şehirlerimizin milletvekili kabul ederek onları görevlendiriyoruz."

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2016, 14:55
banner53
YORUM EKLE

banner39