banner39

Davutoğlu: Vandalizme boyun eğilmeyecek

Başbakan Davutoğlu, çözüm sürecinin kamu düzenine alternatif olmadğını, vandalizme ve şiddete boyun eğilmeyeceğini söyledi

Güncel 07.12.2014, 13:17 07.12.2014, 13:17
Davutoğlu: Vandalizme boyun eğilmeyecek

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Van İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, "Hiçbir şekilde vandalizme ve şiddete boyun eğilmeyecek" ifadelerini kullandı.

Çözüm sürecinin kesinlikle kamu düzenine alternatif olmadığını belirten, Başbakan Davutoğlu "Halkımızın huzuru ve mutluluğu mutlaka sağlanacaktır" dedi.

"MİLLİ EĞİTİM ŞURASI"

Başbakan Davutoğlu, "Milli Eğitim Şurası ile ilgili olarak da şunları kaydetti:

"Her görüşten eğitim uzmanları bir araya gelsin, tartışsınlar diye şuralar toplanır. Tavsiye kararları daha sonra Milli Eğitim Bakanlığımızca değerlendirilir, Bakanlar Kurulu'nda nihai karar için istişare edilir. Daha bunları beklemeden, 'Osmanlıca imam hatiplerde de okutulsun ve seçmeli olsun' dendi diye, kıyameti kopardılar. Kılıçdaroğlu 'Bizi orta çağlara götürmek istiyorlar', genel başkan yardımcısı 'Bize mezar taşlarını mı okutacaklar' diyor. Bunlar tarih cahili, o mezar taşları bu toprakların mührüdür. O mezar taşları, hakir gördükleri, tahkir ettikleri mezar taşları şehitlerimizin, bu topraklarda ecdadın bıraktıkları tapu mührüdür. CHP hala tarihimizi anlayabilmiş değil."

"YAVUZ BİNGÖL'E TAM BİR MAHALLE BASKISI UYGULANIYOR"

Başbakan Davutoğlu, "Mahalle baskısı yapanlara sesleniyorum" diyerek, "İster Van'da mahalle baskısı yapıyor olsunlar, isterse elit geçinip sanatçılara mahalle baskısı yapıyor olsunlar, hepsine çağrım, mahallelerinizden çıkın. Türkiye'nin diğer vatandaşlarını da görün, onlarla kucaklaşın. Şimdi benimle Tunceli'de bulunan Yavuz Bingöl'e tam bir mahalle baskısı uygulanıyor. Sanatçı camiasından gür bir ses 'Evet, kardeşlik' dediği için bundan rahatsız olan dogmatik kafalar, bu seslere mahalle baskısı uyguluyorlar. Biz tanırız Yavuz Bingöl'ü ve diğerlerini, onlar bu baskılara boyun eğmezler, onlar Anadolu'nun barış türküleriyle harekete geçtiler" şeklinde konuştu.

banner53
Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?