banner39

Davutoğlu ve bakanlardan 'Suruç zirvesi'

Şanlıurfa'ya gitmek üzere havaalanında olan üç bakan İstanbul'dan dönen Başbakan Davutoğlu ile Esenboğa'da toplantı yapıyor.

Güncel 20.07.2015, 17:01 20.07.2015, 17:01
Davutoğlu ve bakanlardan 'Suruç zirvesi'

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suruç'ta meydana gelen patlamayı yakından takip ettiği belirtilen Başbakan Ahmet Davutoğlu ile bazı bakanlar konuyla ilgili mini zirve yaptı.

Başbakan Davutoğlu'nun, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk ve Çalışma Bakanı Faruk Çelik'e bölgeye gidip olay yerinde inceleme talimatı verdiğini belirtti.

Başbakanlık kaynakları Davutoğlu'nun yaralıların durumunu da yakından takip ettiğini belirtirken, Başbakanlık'ta Müsteşar Kemal Madenoğlu başkanlığında bir kriz masası oluşturulduğunu ve Davutoğlu'nun Şanlıurfa Valisi ve Suruç kaymakamından gelişmelerle ilgili bilgi almaya devam ettiğini de kaydetti.

MİNİ ZİRVE

Şu sıralarda Şanlıurfa'ya gitmek üzere havaalanında olan üç bakan İstanbul'dan dönen Başbakan Davutoğlu ile Esenboğa'da toplantı halinde. Davutoğlu'nun basın toplantısı yapması bekleniyor

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, Çankaya Köşkü'nde yetkililerle yapacağı değerlendirmenin ardından basın toplantısı düzenlenmesi öngörülüyor.

CHP VE HDP HEYETLERİ BÖLGEDE

CHP de Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla oluşturulan bir heyetin incelemelerde bulunmak üzere Suruç'a gittiğini açıkladı.

HDP'nin Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi milletvekillerinin de olay yerinde incelemelerde bulunması bekleniyor.

Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?