banner39

banner35

DEAŞ ve PKK/PYD'nin komuta kontrol tesisleri vuruldu

Fırat Kalkanı Harekatı'nda 90 DEAŞ ve 5 PKK/PYD hedefine atış yapılarak, militanlarca kullanılan barınma yerleri, savunma mevzileri, komuta kontrol tesisleri, silah ve araçlar imha edildi

Güncel 09.11.2016, 13:15 09.11.2016, 13:15
DEAŞ ve PKK/PYD'nin komuta kontrol tesisleri vuruldu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Türk Silahlı Kuvvetlerinden yapılan bilgilendirmeye göre, DEAŞ başta olmak üzere örgütlerin oluşturduğu tehdidi bertaraf ederek, hudut güvenliğini artırmak ve koalisyon güçlerine destek vermek için Suriye'nin kuzeyine yönelik 24 Ağustos'ta başlatılan Fırat Kalkanı Harekatı'nda 78. gün geride kaldı.

Harekat kapsamında Mare ve Rai hattında, muhalif unsurlardan oluşan özel görev kuvvet gruplarınca Rai'nin güneyinde yer alan Numan, Susanbat, Tall Curji, Şabiran, Tarhin, Tubacık, Küçük Şandi'de büyük ölçüde kontrol sağlandı, tam kontrol sağlanmasına yönelik faaliyetler ile mayın ve el yapımı patlayıcı temizliği devam ediyor.

Gün içerisinde yaşanan çatışmalarda 2 muhalif hayatını kaybetti, 26 muhalif yaralandı, destek sağlayan unsurlarda ise zayiat ve hasar meydana gelmedi.

BOMBA YÜKLÜ ARAÇ İMHA EDİLDİ

DEAŞ'a ait bomba yüklü bir araç, Tall Curji bölgesinde imha edildi.

90 DEAŞ, 5 PKK/PYD HEDEFİ VURULDU

Hedef tespit vasıtalarıyla tespit edilen 90 DEAŞ ve 5 PKK/PYD hedefine ateş destek vasıtalarıyla atış yapılarak, militanlarca kullanılan barınma yerleri, savunma mevzileri, komuta kontrol tesisleri, silah ve araçlar imha edildi.

6 DEAŞ'LI ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Koalisyon güçlerince, Maşibayn ve Tubacık bölgesinde tespit edilen DEAŞ terör örgütü unsurlarına yönelik 2 hava harekatı gerçekleştirilerek 6 DEAŞ üyesi etkisiz hale getirildi, 1 Doçka monteli araç ve 1 havan imha edildi.

DEAŞ'tan temizlenen bölgelerde, muhaliflere destek sağlayan patlayıcı madde tespit ve imha timlerince 20 el yapımı patlayıcı kontrollü olarak imha edildi.

 

Yorumlar (0)
27
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?