banner15

DEAŞ'a ait 93 hedef ateş altına alındı

Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında, DEAŞ'a ait 93 hedef ateş altına alınarak barınma yerleri ile komuta-kontrol tesisleri imha edildi.

DEAŞ'a ait 93 hedef ateş altına alındı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Türk Silahlı Kuvvetleri, DEAŞ başta olmak üzere örgütlerinin oluşturduğu tehdidi bertaraf ederek hudut güvenliğini artırmak ve koalisyon güçlerine destek vermek için Suriye'nin kuzeyine yönelik 24 Ağustos'ta başlatılan Fırat Kalkanı Harekatı 91. gününde yeni operasyonlar yapıldığını açıkladı.

Harekat kapsamında dün muhalif unsurlardan oluşan özel kuvvet grupları, Karadağ bölgesinde, El Bab'ın kuzeyden ve batıdan kuşatılmasına yönelik hazırlıklarını sürdürdü. Gün içindeki çatışmalarda bir muhalif yaralandı.

Hedef tespit vasıtalarıyla tespit edilen DEAŞ'a ait 93 hedef ateş destek vasıtalarıyla atış altına alınarak, örgütçe kullanılan barınma yerleri, savunma mevzileri, komuta ve kontrol tesisleri ile silah ve araçlar imha edildi.

Koalisyon güçlerince hava harekatı düzenlenmedi, sınır hattında insansız hava araçlarıyla keşif ve gözetleme faaliyeti sürdürüldü.

Muhalif unsurlarca, harekatın başlangıcından bu yana yaklaşık bin 800 kilometrekare alanda kontrol sağlanırken, 30 el yapımı patlayıcı imha edildi.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2016, 10:27
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48